<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: Reina'da Noel Baba kostümlü saldırı İstanbul Beşiktaş'ta bulunan Reina adlı mekanda terör saldırısı gerçekleşti. 34 kişi hayatını kaybederken, bir polis de şehit oldu.görüntüler ve detylar.

1 Ocak 2017 Pazar

Reina'da Noel Baba kostümlü saldırı İstanbul Beşiktaş'ta bulunan Reina adlı mekanda terör saldırısı gerçekleşti. 34 kişi hayatını kaybederken, bir polis de şehit oldu.görüntüler ve detylar.

Reina'da Noel Baba kostümlü saldırı İstanbul Beşiktaş'ta bulunan Reina adlı mekanda terör saldırısı gerçekleşti. 34 kişi hayatını kaybederken, bir polis de şehit oldu.
Tüm görüntüler ve detaylar.

İstanbul Beşiktaş'ta bulunan Reina adlı mekanda terör saldırısı gerçekleşti. 34 kişi hayatını kaybederken, bir polis de şehit oldu.


İstanbul Ortaköy'de Reina isimli gece kulübünde terör saldırısı gerçekleşti.
Olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi.
VALİ ŞAHİN OLAY YERİNDE

Terör saldırısının ardından İstanbul Valisi Vasip Şahin olay yerine gitti.
35 VATANDAŞIMIZ HAYATINI KAYBETTİ

Olay yerinde incelemede bulunan İstanbul Valisi Vasip Şahin, "En az 35 vatandaşımız hayatını kaybetti, 40 yaralı var" dedi.
Şahin yaptığı açıklamada, "Saat 01.15 sıralarında bir terörist uzun namlulu silahla önce kapı önünde bekleyen polis memurumuzu şehit ederek, sonra bir vatandaşımızı şehit ederek içeri girmesi sonucu maalesef içeride çok vahşice, acımasızca, orada sadece yılbaşını kutlamak ve eğlenmek üzere gelmiş masum insanların üzerine çok acımazca kurşun yağdırarak maalesef bugünkü olayı meydana getirmiştir.


Bu bir terör saldırısıdır. Şu ana kadar kadar yapılan tespitlere göre en az 35 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. Bunların bir tanesi polis memuru, yine en az 40 yaralımız hastanelerde tedavi altındadır. Konuyla ilgili detaylı araştırmalar yapılıyor. Arkadaşlar onun üzerinde çalışıyor. Bundan sonra daha detaylı açıklamalar sizlerle ayrıca paylaşılacaktır. Şu anda paylaşabileceğim kısaca bilgiler bunlardır" dedi.
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN VE BAŞBAKAN YILDIRIM AYRINTILI BİLGİ ALDI


Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım, İstanbul Valisi Vasip Şahin ve İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı İrfan Fidan'ı arayarak ayrıntılı bilgi aldı.
Olaydan büyük üzüntü duyan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, gelişmeleri yakından takip ettiği, can kayıpları ve yaralıların durumu hakkında da bilgi aldığı kaydedildi.
TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ İDDİASI

Terör saldırısının ardından Noel Baba kostümünü olay yerinde bırakarak kaçan teröristin etkisiz hale getirildiği iddia ediliyor.
TERÖRİSTİ TAŞIDIĞI İDDİA EDİLEN TAKSİ İNCELENİYOR

Teröristi taşıdığı iddia edilen taksi, polis ekipleri tarafından inceleme altına alındı.


OBAMA'DAN AÇIKLAMA

Ortaköy'deki gece kulübünde yaşanan terör saldırısı nedeniyle başsağlığı dileyen ABD Başkanı Barrack Obama, Türkiye'ye yardım teklifinde bulundu.
APPLE CEO'SUNDAN AÇIKLAMA


Sevgili Türkiye, acınızı ve üzüntünüzü paylaşıyoruz. #Istanbul kalbimiz sizinle. 
Apple CEO'su Tim Cook, Ortaköy'deki terör saldırısı ile ilgili üzüntülerini dile getirdi.
TERÖRİSTİN GÖRÜNTÜSÜ ORTAYA ÇIKTI


Reina'daki silahlı saldırıyı gerçekleştiren teröristin, Noel Baba kılığında olduğunu gösteren görüntüler ortaya çıktı.
GÖRGÜ TANIKLARI: NOEL BABA KILIĞINDAYDI

Görgü tanıklarının iddiasına göre, Noel Baba kılığında uzun namlulu silahla saldırı yapıldı.


NOEL BABA KOSTÜMÜNÜ ÇIKARDI

NTV muhabiri Göktan Bedük canlı yayında, Noel Baba kostümlü teröristin kıyafeti çıkardığını söyledi.
35 kişiyi acımasızca katleden teröristin, saldırıyı gerçekleştirdikten sonra Reina'dan kaçtığı anın görüntüsü ortaya çıktı.


PANİKLEYEN VATANDAŞLAR DENİZE ATLADI

Saldırının ardından panikleyen bazı vatandaşların denize atladığı, sahil güvenlik botları tarafından kurtarıldıkları öğrenildi.


BAKAN BOZDAĞ'DAN AÇIKLAMA

Reina'daki terör saldırısıyla ilgili Twitter hesabından açıklama yapan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, "Türkiye'mize, huzurumuza, birliğimize, kardeşliğimize ve hepimize yapılmış kalleş ve hain bir terör saldırısıdır" dedi.
5)Terörün kökünü kazımak için Türkiye, bundan önce olduğu gibi bundan sonra da kararlı ve etkin mücadelesini sürdürecek/terörü,bitirecektir.


BAKAN ARSLAN:TERÖRÜN KİRLİ, KANLI, ŞEREFSİZ YÜZÜ

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, İstanbul'daki terör olayıyla terörün kirli, kanlı, şerefsiz yüzü bu akşam bir kez daha gösterdiğini söyledi.
Arslan, şöyle konuştu:

"Ne yazık ki gece yarısı İstanbul'daki terör olayı, terörün kirli, kanlı, şerefsiz yüzünü bu akşam bir kez daha gösterdi. Biri şehit polisimiz olmak üzere 35 cana kıydılar, yaklaşık 40 yaralı var. 35 cana kastetmek nasıl tarif edilir, nasıl açıklanabilir.
Lanetlemek dışında şu an bir şey söyleyemiyoruz ama söylenebilecek şu an tek şey var, ülkemiz 780 bin kilometre karesinde 79 milyonuyla 15 Temmuz'da olduğu gibi terörün her türüne karşı sonuna kadar mücadelesini devam ettiriyor. Ülkemiz sınırları dışında, ülkemize ve huzurumuza kastedecek terör örgütleri veya teröristelere karşı sınır dışında da mücadelemiz sonuna kadar devam ediyor"


Arslan, saldırıda hayatını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı, yaralılara acil şifa dileyerek, terörle mücadelenin son terörist bu ülkeden temizleninceye kadar devam edeceğini bildirdi.
"Terör, istediği kadar kanlı yüzünü göstersin, bu tam tersine insanımızın daha fazla birlik, beraberlik içinde millet olma şuuruyla hareket etmesini güçlendiren unsurlar haline geleceklerdir" diyen Arslan, hiçbir şekilde terör amacına ulaşma, insanımızın huzurunu kaçırma anlamında emeline ulaşamayacağını kaydetti.
Topyekun mücadelenin Cumhurbaşkanından başlayarak, hükümetiyle, meclisiyle, vatandaşıyla devam edeceğine dikkati çeken Arslan, "Bu mücadele de ön safta duran silahlı kuvvetlerimiz başta olmak üzere güvenlik güçlerimize, korucularımıza kolaylıklar diliyorum" dedi.
YAYIN YASAĞI GETİRİLDİ

RTÜK, İstanbul'daki terör saldırısına ilişkin, Başbakanlık tarafından geçici yayın kısıtlaması getirildiğini bildirdi. 


Radyo ve Televizyon Üst Kurulundan (RTÜK) yapılan yazılı açıklamada, 15/02/2011 tarihli ve 6112 sayılı Radyo ve Televizyonların Kuruluş ve Yayın Hizmetleri Hakkında Kanunun 7'nci maddesinde "milli güvenliğin açıkça gerekli kıldığı hallerde veya kamu düzeninin ciddi şekilde bozulmasının muhtemel olduğu durumlarda" geçici yayın yasağı getirilebileceğinin öngörüldüğü belirtilerek, "01/01/2017 tarihinde İstanbul ilinde meydana gelen silahlı saldırının da anılan hüküm çerçevesinde olduğu değerlendirildiğinden söz konusu olayla ilgili, geçici yayın yasağı getirilmesi uygun görülmüştür." ifadelerine yer verildi. 
Açıklamada şunlar kaydedildi: 

"Medya hizmet sağlayıcıları tarafından; anılan saldırıya ilişkin olarak yapılacak yayınlarda 6112 sayılı Kanunda ve diğer kanunlarda sayılan yayın ilkelerine uyulması, toplumda korku, panik ve kargaşa oluşturabilecek, terör örgütlerinin amaçlarına hizmet edebilecek yayınlardan kaçınılması ve bu çerçevede; saldırıya ilişkin olarak, saldırı sonrası olay yeri, kamu görevlilerinin olay yerinde yürüttükleri çalışmalar, varsa saldırı sonucu yaralanan ya da hayatını kaybeden kişilere ait görüntü, görsel öğe ve benzeri unsurlara ve bunlarla ilgili abartılı anlatımlara, olayın aydınlatılması, şüphelilerin yakalanması ve irtibatlarının deşifre edilmesinin engellenmemesi için, resmi makamlarca yapılan açıklamalar dışında olaya iştirak etme şüphesi bulunan kişilere, bu kişilerin bulundukları yerlere, kullandıkları araçlar ve benzeri diğer hususlar yayınlarda kesinlikle yer verilmemesini içermektedir. Tüm medya hizmet sağlayıcıların dikkatine sunulur."

Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/