<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: Şimdilerde İzini Kaybettirmiş 70’lerin Yeşilçam S*ks Yıldızı Olan 10 Kadın

26 Ocak 2017 Perşembe

Şimdilerde İzini Kaybettirmiş 70’lerin Yeşilçam S*ks Yıldızı Olan 10 Kadın

Şimdilerde İzini Kaybettirmiş 70’lerin Yeşilçam S*ks Yıldızı Olan 10 Kadın
Bu aralar bloglar da bir “en” listesi oluşturma gayretidir gidiyor… Biz de hem okur hem de hazırlayan açısından hoş bir çaba olduğunu düşünerek, hemen hepsi Se*s Furyasında varolan ve izini kaybettirip kadın oyunculardan bir “Top” liste yapalım dedik. İşte Yeşilçam’ın Lanetlileri Top 10 listemiz…
10- Emel Aydan: 
Emel Aydan s*ks furyası döneminin en bilinen ve belkide en uçarı isimlerinden biridir. 

Yeşilçam’ın ilk trans*ksüel yıldızlarından biridir. 
1951 yılında doğan Emey Aydan yurtdışında ameliyat olduktan sonra bir süre Türkiye’ye dönmemiş, İtalya’da gece kulüplerinde striptizci olarak çalışmıştır. 
Bu dönemde Rita Santiago adını kullanan Emel Aydan’ın erkeklik ismi Erdoğan Kaşif’tir. 


 Ye Beni Mahmut, 
 Horoz Gibi Maşallah, 
Vur Vur Kaç Kaç oynadığı filmlerden bazılarıdır. 9- Melek Görgün : 
1967 yılında siyah-beyaz filmler döneminde Felaket Sözcüsü adlı filmle sinemaya başlayan Görgün, 1970’li yılların ortalarından itibaren er*tik filmler akımında da yer aldı. 


O’nun Hikayesi adlı filmle popüler oldu. 
1978 yılında sinemayı bırakan sanatçı 100 civarında filmde rol almıştır. 
(Wikipedi) En bilinen filmi Acı Prinç’dir. 
Filmleri dışında özel hayatı ve cesur açıklamalarıyla magazinde de yer bulmuş, dönemin zengin bekarları için gözde sevgili olmuştur. 
İlginç, erkeksi hatları olan bir yüzü, avrupai bir fiziği vardır. 
Oyunculuğu da üst seviyededir ama yönetmen sevgilisi olmadığı için “bazıları” kadar ünlü olup şu an saygı görmekten uzaktır.


8- Karaca Kaan: 
1974’de sinemaya başladıktan kısa süre sonra Rejisörün yatak Odası filmi ile er*tiklere geçiş yapan ve türün aranılan oyuncularından olan Karaca Kaan, vücudunu cömertçe sergilemekten çekinmeyen, sert karakterli fakat şuh olmayı da başarabilen bir oyuncudur. Suriyeli bir ailenin kızı olarak ilginç yüz hatlarına sahiptir. Bir çok kez evlenen fakat er*tik star olmanın lanetinden kurtulamayan Karaca Kaan’ın tüm evlilikleri bu sebep yüzünden bitmiş, oyuncu furya bittikten sonra bir süre sahnelerde şansını denemiş, en sonunda da emlakçılık yapmaya başlayarak sinema ve sahneden elini eteğini çekmiştir. Karaca Kaan filmleri eğlencelidir
7- Dilber Ay: 
 Sıfır yetenek bir oyuncu olduğu gibi sadece soft filmler çekmek yerine sert se*s filmlerinde oynamış ve bu tür filmlerin iyice merdiven-altı üretime kaymasına sebep olmuş insanlardan biridir. 
Geçen zaman sebebiyle mast*rbasyon malzemesi olarak dahi önemsenmeyecek filmlerde oynayan ama 79-80 arası dönemin Zerrin Doğan’la birlikte star oyuncusu olması sebebiyle indekslenmek mecburiyetinde olan bir oyuncudur. 
Şarkıcı Dilber Ay’ın ise hep karıştırılmasına rağmen bu Türkücüyle bir ilgisi yoktur, sadece isim benzerliğidir.

6- Feri Cansel: 
Asıl adı Feriha olup Kıbrıs Türk’üdür. İngiltere’de kuaförlük yapmış, Türkiye’ye geldikten sonra İngiliz vatandaşlığını bırakıp Türk vatandaşlığına geçmiştir. Er*tik furya öncesinde bazı filmlerde yan rollerde oynayarak ünlenmiş, silikon göğüsleri ile dönemin er*tik starları arasında sivrilmiş fakat özel hayatında asla mutlu olamamıştır. Göğüslerine estetik yaptırdıktan sonra gazetelere “estetik görünümü için zaruri olarak geçirmiş olduğum göğüs ameliyatımın neticesinde Yeşilçam’ın değişmez güzel göğüslü kadını olmamı sağlayan ve en güzeline kavuşturan eşsiz, muktedir, sanatkar opr. Dr. Mümtaz Seçkiner’e gazeteniz tavassutu ile sonsuz teşekkürlerimi bir borç bilirim.” diye ilan vermişliği de olan Feri Cansel çevresinde dobra, dürüst ve lafını sakınmaz bir kadın oyuncu olarak nam salmıştır. Yönetmenler tarafından da sevilen aranan uyumlu biridir. Fakat sivri dili sonu olmuş, aslında çok sevdiği ve çevresindekiler tarafından “karıncayı bile incitmeyecek bir adam” denilen sevgilisi Melih Ük tarafından bıçaklanarak öldürülmüştür.5- Figen Han: 
İlk filmi olan Killing Caniler Kralı genç oyuncu adayının kamera karşısına ilk çıkışıdır. Oyuncu ilk başrolünü 1969’da Osman Efe’de Hayati Hamzaoğlu ile oynuyor. Sonraki yıllarda Figen Han gerektiğinde soyunan, gerektiğinde Vamp kadın veya saf genç kız olan bir yardımcı oyuncu olarak kalıyor.1971-1972 yıllarında başrollerin sayısı artmaya başlıyor, Bu rollerin sayısı artınca tiplemelerde çoğalıyor. Tecavüze uğrayan ve öcünü alan bir genç kadın oluyor, tımarhaneden kaçan bir başka kadını canlandırıyor, ya da Uzak Batı’nın bir kovboy kasabasında Red Kit’in başına bela olan bir bar kadınını oynuyor. Figen Han da er*tik film furyasına rahatça katılıyor. Daha önceki filmlerinde kısmen soyunduktan sonra burada da rahatlıkla tümden soyunuyor. İster zengin ve şımarık bir kızı canlandırsın ister iktidarsız bir kocanın eşi olsun, ya da dul bir kadını veya bir kumarbazın eşini canlandırsın onun için fark etmiyor. Her rolün kadını oluyor Figen Han, fakat fiziksel niteliklerinden dolayı, daha çok erkeklerin başlarını döndüren, soyunmaktan ve çırılçıplak sevişmekten kaçınmayan kadın rollerine uygun düşüyor. Fakat şimdilerde kendisi ısrarla bu filmlerde oynadığını reddetmektedir.


4- Zerrin Doğan:
70’li yılların başında başlayan er*tik soslu komedi furyası 70’li yılların ortalarında yerini er*tizm dozu yüksek filmlere bırakıyordu. 1979 yılına geldiğimizdeyse bu tırmanışın zirve yaptığı dönemde 4 tanesi po*no olmak üzere 131 se*s filmi çekiliyordu. Bu döneme kadar pek çok yıldız oyuncu vücudunu cesurca sergilemiş fakat daha ileri gitmeye cesaret edememişlerdir. 1979 yılında Naki Yurter’in yönetmenliğini yaptığı Öyle Bir Kadın Ki (1979) filmi çekilen ilk uzun metrajlı po*no filmimiz olarak tarihteki yerini almıştır. Bu filmde bütün güzelliğini gözler önüne seren Zerrin Doğan ise ilk po*no yıldızımız olarak kayıtlara geçmiştir. Zerrin Doğan Google’ da en çok aratılan isimlerden biridir ayrıca…Not: 70’li yıllar boyunca figüranların oynadığı birçok kısa po*no görüntüler çekilmiştir. Bu görüntüler se*s komedi filmlerinin arasında serpiştirilip seyirci sömürülüyordu.
3- Mine Mutlu: 
İnsanın soyadının ağırlığı altında ezildiği olur mu…? Mine Mutlu hüzünlü hayatında bunu ne denli yaşadı bilinmez ama, başaranlar gurubunda olamadı. Onun hikayesi, bu filmlere bulaşıp, sonrasında eriyip giden hüzünlü kadınların hikayelerindendir. Kırk iki yıllık yaşantısında henüz 19’undayken çevirdiği filmlerle, sinemayla tanışır. Önceleri yardımcı kadın ve genç kız rolleriyle boy gösteren Mutlu, daha sonraları ister melodramlarda ister güldürülerde aranılan başrol oyuncusudur. Mine Mutlu sadece iki sene er*tik filmlerde oynamıştı, zaten bu furya “po*no”ya dönüşmeden sinemadan ayrılmıştı ama ne yaptıysa olmadı. 1974-1975 yıllarını içine alan bu iki yıllık süre içinde bu tür filmlerde oynayan Mine Mutlu daha sonra sinemayı bırakıp sahneye çıktı, şarkıcılık yaptı. Mine Mutlu, Uzun yıllar meme kanseriyle boğuştuktan sonra 30 Eylül 1990’da henüz 42 yaşındayken sessiz-sedasız bu dünyadan göçüp gitti.2- Arzu Okay: 
Arzu Okay furyanın hemen başında oyuncu olarak filmlerde vücudunu cömertce sunmuş, zavallı kadın imajını yerle bir edip sevişmekten zevk alan kadını izlettirmiştir. Ama gidilen yolun yol olmadığını gören Arzu Okay sinemadan uzaklaşarak günümüzde de adından söz edilen başarılı bir iş kadınına dönüşmüştür. Arzu Okay oyun gücü ile diğer se*s starlarından çok daha ötede bir oyuncudur. Ayrıca hala röportaj verip “Evet, ben bu filmlerde oynadım…” diyecek kadar da cesur yürektir.
1- Zerrin Egeliler:
Zerrin Egeliler Türk Se*s sinemasının tartışmasız kraliçesidir. Fellini filmlerinden fırlamış doğurgan vücudunu sergilemekten çekinmez. Se*s furyasından önce oyuncu olarak varolmamasına rağmen kendinden beklenenin çok ötesinde bir kalite ile oynayan, sevişme sahnelerinde jest yapabilen, mimik verebilen bir oyuncudur. 1 yılda tam 22 filmde oynayarak bir rekora da imza atmıştır. Se*s komedilerindeki değişmez partneri Aydemir Akbaş’dır. Egeliler furyanın bitiminde evlenerek Bursa’ya yerleşmiş ve beyazperdeden tamamen uzaklaşmıştır.


Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/