<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: ABD Dışişleri AGİT raporu ile ilgili açıklama yaptı, Erdoğan’ı tebrik etmedi!

17 Nisan 2017 Pazartesi

ABD Dışişleri AGİT raporu ile ilgili açıklama yaptı, Erdoğan’ı tebrik etmedi!

ABD'den AGİT raporu ile ilgili açıklama
ABD Dışişleri AGİT raporu ile ilgili açıklama yaptı, Erdoğan’ı tebrik etmedi!
ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mark Toner, Washington Hattı’na bir açıklama göndererek AGİT açıklamasını yorumladı. Toner ”her iki taraftaki oyverenlere, partilere Türkiye’nin geleceği ve anlamlı bir siyasi diyalogun olabilmesi için beraber çalışma” tavsiyesi yaptı.
Yapılan açıklamada ABD Dışişleri Bakanlığı seçim sonuçları için AKP hükümetini tebrik etmedi.
”Demokrasiler farklı görüşlere, özellikle zor konularda, saygı duymasıyla güçlenir” eklemesi yapan ABD Dışişleri Bakanlığı açıklaması ayrıca AGİT’in bugün basın toplantısı ile vurguladığı ”taraflar eşit koşullarda olmadı” cümlesine vurgu yaptı.
Washington Hattı’nın ABD Dışişleri Bakanlığı yetkilisi Julia Mason’a ”ABD hükümeti bu referendum sonuçlarını kabul ediyor mu?” sorusuna karşılık ise Mason: ”yayınlandığımız açıklamanın arkasındayız. Bu açıklamaya yapacağımız bir ek yoktur” denmesi dikkatleri çekti. (Washington Hattı/Ela Gonca İzmirli )

Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/