<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: ABD ordusu, Türkiye sınırına zırhlı araç konuşlandırdı

29 Nisan 2017 Cumartesi

ABD ordusu, Türkiye sınırına zırhlı araç konuşlandırdıABD tankı
ABD ordusu, Türkiye sınırına zırhlı araç konuşlandırdı
ABD ordusu, Suriye'nin kuzeyinde Türkiye sınırına zırhlı araçlar konuşlandırdı. Adımın Türk Silahlı Kuvvetleri'yle (TSK) YPG arasında çatışmaları önlemek amacıyla atıldığı kaydedildi.
Sputnik'e konuşan bir YPG yetkilisi, gelişmeyi doğruladı.
​'KOBANİ'DEN KAMIŞLI'YA KADAR SINIR HATTI BOYUNCA KONUŞLANDIRILIYOR'
Ankara'nın PKK'nın Suriye'deki uzantısı olarak nitelendirdiği YPG kaynaklarından edinilen bilgilere göre, ABD askerleri akşam saatlerinden itibaren zırhlı araçlarını Kobani'den Kamışlı'ya kadar sınır hattı boyunca konuşlandırmaya başladı.
'BİR SALDIRI DAHA GELİRSE, RAKKA OPERASYONUNU DURDURURUZ'
Kaynak, şunları kaydetti: "Türkiye'nin bize saldırmasını önlemek için ABD'yle görüştük. ABD'ye, Türkiye'nin bir kez daha saldırması halinde Rakka operasyonunu durduracağımızı ve tüm gücümüzü sınıra kaydıracağımızı söyledik. Onlar da saldırıların kesilmesi için yoğun çaba sarf ettiklerini ifade ettiler.".https://twitter.com/MHJournalist


​TÜRKİYE-SURİYE SINIR HATTINDA ÇATIŞMA
Son 3 gündür Ceylanpınar mevkiinde TSK ile YPG arasında çatışma yaşanıyor. ABD ordusu, daha önce Menbiç'te de asker konuşlandırarak Türkiye ve Özgür Suriye Ordusu'yla (ÖSO) Demokratik Suriye Güçleri arasında (DSG) çatışma yaşanmasını önlemeye çalışmıştı.

Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/