<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: AK-TÜİK RAKAMLARLA OYNASA DA EKONOMİK ÇÖKÜŞÜ GİZLEYEMİYOR

22 Nisan 2017 Cumartesi

AK-TÜİK RAKAMLARLA OYNASA DA EKONOMİK ÇÖKÜŞÜ GİZLEYEMİYORAK-TÜİK RAKAMLARLA OYNASA DA EKONOMİK ÇÖKÜŞÜ GİZLEYEMİYOR

TÜİK takvim ve mevsim etkisinden arındırılmış büyüme 3. çeyrek büyüme verisini açıkladı. Buna göre Türkiye ekonomisi bir önceki çeyreğe göre yüzde 2.7 daraldı.
Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış Gayri Safi Yurtiçi Hasıla (GSYH) zincirlenmiş hacim endeksi üçüncü çeyrekte bir önceki çeyreğe göre yüzde 2.7 azaldı.

Takvim etkisinden arındırılmış GSYH zincirlenmiş hacim endeksi ise yüzde 0.2 azaldı. TÜİK, bugün yayınladığı GSYH ve mevsim takvim etkilerinden arındırılmış GSYH hesaplarına ilişkin kamuoyu duyurusunda, 12 Aralık’ta Avrupa Hesaplar Sistemi’ne (ESA-2010) uyumlu GSYH üçüncü çeyrek haber bülteni ile mevsimsellikten arındırılmayan serilerin yayınlandığını, 27 Aralık itibariyle mevsim ve takvim etkisinden arındırılmış serilerin açıklandığını bildirdi.
TÜİK 12 Aralık’ta yeni hesaplama yöntemine ve baz yılına göre GSYH büyüme rakamlarını açıklamış, GSYH’nin üçüncü çeyrekte geçen yıla kıyasla yüzde 1.8 daraldığını belirtmişti.

Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/