<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: AKP pişkinliği: Muhatabı değiliz YSK: AKP istedi biz yaptık AKP: Konunun muhatabı değiliz

18 Nisan 2017 Salı

AKP pişkinliği: Muhatabı değiliz YSK: AKP istedi biz yaptık AKP: Konunun muhatabı değiliz


Résultat de recherche d'images pour "akp ysk referandum"
AKP pişkinliği: Muhatabı değiliz
YSK: AKP istedi biz yaptık
AKP: Konunun muhatabı değiliz
AKP, daha önce defalarca yaptığı gibi pis işlerinde kullandığı bir kurumu ve başkanını kullanıp kenara attı
Résultat de recherche d'images pour "akp ysk referandum"
Bakanlar Kurulu sonrası Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş gazetecilerin YSK sorusuna
“Muhatabı değiliz” yanıtı verdi. Mühürsüz oy pusulalarını geçirli sayarak skandal bir karara imza atan YSK Başkanı Sadi Güven, “AKP’li temsilcisinin başvurusu üzerine bu kararı aldık” demişti.

OHAL’in uzatılması önerisi ve MGK’den sonra Bakanlar Kurulu Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında 22.30’da toplandı. Bakanlar Kurulu sona erdi. Bakanlar Kurulu’nda OHAL’in üç ay daha uzatılması kararı alındı

Bakanlar Kurulu sonrası Numan Kurtulmuş’un açıklamalarından başlıklar şöyle:
“Yüzde 85’in üzerinde katılım oldu. Kampanya siyasi rekabet içerisinde söylenmiş sözler olabilir. Demokratik olgunluk olması bakımından Türkiye demokrasisine önemli katkılar sağlamıştır. Sandık başındaki güvenlik meselesi bizim için önemliydi. Güvenli bir şekilde merkezlere ulaştırılmıştır”
Türkiye’de şu zamana kadar Anayasa yapma tankların gölgesinde gerçekleşmiştir. Türkiye’de yönetim sistemi değiştirildi. hiçbir baskının, dipçik, darbenin gölgesinin olmadığı millet iradesi ile yönetim sistemi değişikliğini yaptı. Kazanan millettir.TBMM’nin üzerine düşen bu uyumu hızla geliştirmektir.
YSK açıkladıktan sonra 18 madde yürürlülüğe geçecek. Milletimize hayırlı olsun.
MGK OHAL’in uzatılması konusunda Bakanlar Kurulu’na tavsiyede bulundu. Çarşamba günü TBMM’ne gelecek.Olağanüstü hal 3 ay daha uzatılcaktır. Gelinen noktada MGK’nin tavsiye kararı ve Bakanlar Kurulu’nun kararı ile ihtiyaç doğrultusunda TBMM’ye gönderilmiştir.
YSK seçim günü yaptığı açıklamayla konuyla ilgili kararlarını açık şekilde ortaya koymuştur. Bu konuda açıklama yapmamız doğru olmaz.

Mühürsüz oy pusulaları: Tarafı olmadığımız bir konu!
“YSK seçim günü yaptığı açıklama ile konuyla ilgili olarak YSK’nın görüşlerini açık şekilde ortaya koydu. Bu konunun muhatabı değiliz, tarafı değiliz. Tarafı olmadığımız bir konuda açıklama yapmamız doğru değildir.”

Erdoğan’ın partili olması
YSK’ya itirazlar olacak. Bu belli süre alır. YSK bir takvim açıkladı. Bütün itirazlar bittikten sonra resmen ilan edip Resmi Gazete’de yayımlandığı andan itibaren Cumhurbaşkanı’nın takdiridir. Doğru olan da kurucu lider olan AKP’ye gelmesidir”
Halk oylaması ile Türk milleti ortaya koydu ki aziz millet işinin sahibidir. Türkiye’nin bundan sonra yegane sahibi millettir.

Büyükşehirlerde HAYIR çıkması
Bu yapılan bir parti seçimi değildir.Herhangi bir şekilde bu sonuçlarla diğer sonuçlarla karşılaştırılması doğrun değildir. 25 milyon insan buna “Evet” demiştir. Açık bir şekilde millet iradesi söz konusudur.

AB ilişkileri
Vize muafiyeti konusunda müzakereleri konusu vardı. Türkiye olarak görüşlerimizi Mayıs ayında açıklayacağız. Bu süreçte 70 kusür maddede üzerine düşenleri yapmıştır. Dolayısıyla AB ilişkilerindeki en hayati konularında üzerine düşeni yaptı. Onlar ipe un serdiler. Türkiye olarak kendi içimizde konuları müzakere ediyoruz.
http://redaktif.net/2017/04/18/akp-piskinligi-muhatabi-degiliz/

Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/