<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: Akşener'den doğru karar MHP Genel başkanlığı O'nu % 18 den fazla yükseltemezdi

30 Nisan 2017 Pazar

Akşener'den doğru karar MHP Genel başkanlığı O'nu % 18 den fazla yükseltemezdi


Akşener'den doğru karar MHP Genel başkanlığı O'nu % 18 den fazla yükseltemezdi
Referandumda ‘hayır’ kampanyası yürüten Meral Akşener’in siyasi çalışmalarıyla ilgili yeni bir iddia ortaya atıldı.
Akşener’in kurmaylarının Anavatan Partisi’yle temasa geçtiği ileri sürüldü. Akşener’e yakın kişilerle Anavatan Partisi yöneticileri arasında bir dizi görüşme gerçekleştiği, Anavatan’ın isminin Milliyetçi Demokrat Parti olarak değiştirilmesinin talep edildiği iddia edildi.
Karar'dan Erol Metin'in haberine göre ; Akşener’in genel başkanlık koltuğuna oturacağı partide, Anavatan Partisi Genel Başkanı İbrahim Çelebi’nin genel başkan yardımcısı olarak göreve devam etmesinde karar kılındığı öne sürüldü.
Karar’ın ulaştığı Akşener’in avukatı Feridun Bahşi, hiçbir partiyle resmi ya da gayri resmi bir görüşmelerinin olmadığını söyledi. Ancak Bahşi, kendilerini partilerine davet eden genel başkanların bulunduğunu belirterek “Ama şu an bir partiyle birleşme, yeni bir parti oluşumu yok” dedi.
Anavatan Partisi Genel Başkanı İbrahim Çelebi ise iddiaları doğruladı.
Referandum öncesi başlayan görüşmelerin sürdüğünü belirten Çelebi, şunları söyledi: “Anavatan Partisi’nde siyaset yaparsak olumlu bakıyor musunuz?’ dediler, biz de ‘bakıyoruz’ dedik. Genel başkan yardımcımızın birini görevlendirdik. Karşılıklı iletişim kanallarımız var ama ilerleyen günler ne getirir ne götürür bilemiyoruz. Bize iletilen talepler arasında kabul edilmeyecek bir talep yok ama bu şartlarda isim ve amblem değişikliğini kabul etmiyoruz. Arkadaşlarımız yeni bir genel merkez binası bakıyor.”

Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/