<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: Arap coğrafyası hayır "gavur toprağı" evet dedi

17 Nisan 2017 Pazartesi

Arap coğrafyası hayır "gavur toprağı" evet dediArap coğrafyası hayır "gavur toprağı" evet dedi
Erdoğan'ın referandum öncesinde "Gavur toprağı" diyerek hedef aldığı Avrupa'da "Evet" oyları önde çıkarken, Arap coğrafyasında da "Hayır" önde çıktı.
Referandumda yurtdışı oylarındaki dağılım da dikkat çekti. En yüksek "Evet" oranı yüzde 93.88 ile Lübnan'da çıkarken, en yüksek "Hayır" oranı ise 87.08 ile Tayland'da çıktı.
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın referandum öncesinde "Gavur toprağı" diyerek hedef aldığı Avrupa'da "Evet" oyları önde çıkarken, Arap coğrafyasında da "Hayır" önde çıktı. Avrupa'da Almanya, Hollanda, Belçika, Avusturya, Danimarka, Fransa, Lüksenburg, Norveç ve Kosova ülkelerinde "Evet" önde çıkarken, Arap coğrafyasında Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri, Cezayir, Irak, Katar, Kuveyt ve Umman'da "Hayır" önde çıktı.
Bunun yanı sıra, ABD, Rusya, İngiltere, Çin, İsrail ve İran'da ise "Hayır" oyları önde çıktı.

İşte yurtdışı oylarının dağılımı:

Odatv.com
Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/