<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: Beşiktaş'ta hatalı park yapan araçlar için "park yasak işaret" eylemi

29 Nisan 2017 Cumartesi

Beşiktaş'ta hatalı park yapan araçlar için "park yasak işaret" eylemi
Beşiktaş'ta hatalı park yapan araçlar için "park yasak işaret" eylemi
Beşiktaş'taki Barbaros Bulvarı üzerinde yaya yoluna park eden bazı araçların üzerine sprey boyayla park yasak işareti çizildi.
Karar'da yer alan habere göre, İstanbul Beşiktaş'ta bulunan ve şehrin en işlek yollarından biri olan Barbaros Bulvarı üzerinde yaya yoluna park eden bazı araçların üzerine sprey boyayla park yasak işareti çizildi. Kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce yapılan bu eylem, yoldan geçen vatandaşların dikkatini çekti.
Vatandaşların dikkatini çekti

Yaya yolunu kullanan vatandaşlar, araçların üzerindeki park yasak işaretini şaşkınlıkla karşılarken, bir süre duraksayıp araçları izledi.
Bazı vatandaşlar bu durumu ağır bir ceza olarak nitelendirirken, bazı vatandaşlar da hatalı parkların neden olabileceği olumsuzluklara dikkat çekti.

"Çirkinleşmeye gerek yok"
Yoldan geçen ve boyalı araçları fark edip duraksayan üniversite öğrencilerinden Mansur Bozgüney, kimin tarafından yapıldığı belli olmayan eylemin, ağır olduğuna dikkat çekerek "Kimin yaptığını bilmiyorum, bir fikrim yok. Farklı bir şekilde uyarılabilirdi.
Benim aracım olsaydı, baya sinirlenirdim herhalde, bilmiyorum. Buraya park edilmesi benim için olumsuzluk doğursaydı, farklı bir şekilde uyarırdım. Çirkinleşmeye gerek yok" dedi.

"Hatalı parklar bir kazaya neden olabilir"
Durumu fark eden bir diğer vatandaş Ahmet Günel ise, hatalı parkların doğurabileceği olumsuzluklardan bahsederek, "Normalde Türk milleti hatalı park yapan araçların sileceklerini kaldırır. Ne diyeceğimi bilemedim. Araba benim olsa, sert tepki verirdim herhalde. Ama şimdi burası park yeri olmadığı için bilemiyorum.
Araçların park edilmesi için otoparklar var. Buralara park etmek yanlış. Burada değil belki, ama başka yerde hatalı parklar bir kazaya neden olabilir. Bu kazalar insan ölümüne bile neden olabilir" diye konuştu. Yaya yolunu kullanan vatandaşların boyalı araçları seyrederek yoluna devam ettikleri görüldü.

***

Vilnius'ta belediye başkanı hatalı park yapan araçları tankla ezmişti
Baltık ülkesi Litvanya'nın başkenti Vilnius'ta dönemin belediye başkanı Arturas Zuokas, kentin en büyük caddelerinde hatalı park yapan araçların üstünden tankla geçerek kaydettiği videoyla ülkede büyük bir farkındalık yaratmıştı.
Bisiklet sevdası ile tanınan Zuokas, bisiklet yoluna park eden bir aracın üzerinden tankla geçmiş ve de bu anları da kaydetmişti. Alınan görüntüler Vilnius Belediyesinin resmi sitesinde 'Yasadışı bir park gerçekleştirirseniz neler olur?' başlığıyla yayımlanmıştı.
Belediye başkanı, hazırladığı bu mizanseni ise şöyle anlatmıştı: "Benim çalıştığım bir yerde mizah duygusu duymanız gerekiyor. Ve sahip olduğum bu mizah duygusuyla da provakatif bir senaryo planlayarak yasadışı park yapan insanların dikkatini çekmek için bir yol buldum"

Birçok bisikletçinin keyif alacağı o video ise şöyle:

Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/