<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: Beşiktaş'ta referandumun iptali için 7'den 70'e sokakta

23 Nisan 2017 Pazar

Beşiktaş'ta referandumun iptali için 7'den 70'e sokaktaRésultat de recherche d'images pour "Beşiktaş ySK protesto"

Beşiktaş'ta referandumun iptali için 7'den 70'e sokakta

Beşiktaş’ta şaibeli referandum seçimlerinin iptal edilmesi için kitlesel yürüyüş yapıldı. 7 ‘den 70’e Kartal Meydanı’nda akın eden binlerce yurttaş, usulsüz sonuçları tanımayacaklarını vurgulayarak, seçim iptal edilene kadar sokakları terk etmeyeceklerinin mesajını verdiler.
Referandumun şaibe sonuçları Beşiktaş semtinde protesto edilmeye devam ediliyor. Protestoların 7’inci gününde Kartal Meydanı’nda bir araya gelen yurttaşlar, seçimlerin iptal edilmesi talebiyle yürüdü. “Referandum iptal edilsin” yazılı pankartının ve “Hayır buradayız gitmiyoruz”, “Hayır daha bitmedi yeni başlıyor” dövizlerinin taşındığı yürüyüşte, hep bir ağızdan, “Seni başkan yaptırmayacağız”, “Çal çal nereye kadar, bitti buraya kadar”, “Beşiktaş uyuma Hayır’ına sahip çık”, “Hayır kazandık YSK çaldı”, “Hırsız, yandaş YSK”, “Hırsız, katil Erdoğan”, “Hayır bitmedi mücadeleye devam” sloganları atıldı. Çevredeki insanların korna ve tencere-tava çalarak destek verdiği yürüyüşte, bir motosikletin kitlenin içine hızla girmesiyle kısa süreli bir gerginlik yaşandı.
Zılgıt ve ıslıklar eşliğinde Kartal Meydanı’na geri gelen kitle, bugün Kadıköy ‘de saat 15.00 ‘de Şaşkınbakkal‘dan İskele Meydanı’na yapılacak yürüyüşte buluşmak üzere dağıldı.

Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/