<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: Bülent Arınç sessizliğini dört köşe yazısı ile bozdu

23 Nisan 2017 Pazar

Bülent Arınç sessizliğini dört köşe yazısı ile bozduBülent Arınç sessizliğini dört köşe yazısı ile bozdu
16 Nisan anayasa değişikliği referandumu sonrası sosyal medya hesabı üzerinden "Referandum sonucunun ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum. Demokrasilerde kazanan, sandığa giderek oyunu kullanan tüm vatandaşlardır" notunu paylaşan Bülent Arınç, kısa bir süre sonra bugün yeniden paylaşım yaptı.

Bülent Arınç, kişisel hesabından dört ayrı köşe yazarının yazılarını paylaşırken "okumanıyızı tavsiye ederim" notunu da ekledi.

Eski Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Bülent Arınç sosyal medya hesabında gazeteci Fehmi Koru, Yeni Şafak yazarları Kemal Öztürk, İsmail Kılıçarslan ve Star yazarı Sibel Eraslan’ın yazılarını paylaştı.

Arınç’ın takipçilerine “önerdiği” yazıların bazı bölümleri şöyle:
Fehmi Koru: Abdullah Gül ve Bülent Arınç’ın sessiz kalması nimet

“En doğru siyasi davranış tarzı, hayati konularda kararlar alınırken, en geniş istişare mekanizmasını çalıştırmak ve yine de ikna olmamışları cepheye sürmemektir. Bizde ise, artık günlük politikadan uzak ve istişare mekanizması içerisinde de bulunmayan kişilerin bile, içlerine sindirmiş-sindirmemiş olmalarına aldırmadan, cephede yer alması bekleniyor. O insanların sessiz kalmalarının bir ‘nimet’ olduğunun düşünülmemesi bana ilginç geliyor”

Kemal Öztürk: AK Parti’ye nasıl zarar verilir?

“Düşünsenize, muhafazakar insanların paralarıyla kurulmuş gazetelerde, parayla yazıp, dindar insanları düşmanlaştırıyorlar. Dindar insanların kurduğu televizyonlarda, yine dindar insanları, ‘kripto, FETÖ’cü, hain, satılmış, Kraliçe’nin adamı, Amerika’nın adamı’ diye suçluyorlar. Cesur değil, cüretkarlar. Hiçbir şey umurlarında değil. Kimse de bunlara “sen kimin adına konuşuyorsun, sus” demiyor”

İsmail Kılıçarslan: İslamcıları AK Parti’den tasfiye etmeye gücünüz yetmez

“Gücünüzün yetmeyeceğini bile bile bizi tasfiye etmek istiyor olabilirsiniz. Fakat Türkiye İslamcılığı tarihini biraz olsun çalışmanızı salık veririm bunu denemeden önce. Duraksar, tökezler, zayıflar, fakat her seferinde yöntemini ve formunu değiştirerek; idealini hiç değiştirmeksizin yürümenin, yola devam etmenin bir yolunu bulur İslamcılar”

Sibel Eraslan: Yeni dönemde AKP’de olmaması gereken kişiler…

“Son iki günde ortaya atılan eyalet sistemi laflarını çıkaranlar, sağda solda hızını alamayıp eski Türkiye’yi yıkıyoruz, devrim yapıyoruz diye caka satarken özellikle kadın seçmenleri korkutan şovmenler…”
“Her lafına idam, kodes, vatan hıyanetiyle başlayan troller…”
“Kibirden taş keseceğini düşündüğüm vekiller, kapıları rugan pabuçlarının uçlarıyla tekmeleyen bürokratlar…”
“Fotoğrafa girebilmek için birbirine dirsek atan örtülü mebuslar, sürekli insan azarlayan devlet destekli STK’lar…”
“Kültür ve sanattan bir türlü ellerini çekmeyen ihaleciler, çantacılar…”
“Her yanı zebella gibi gökdelenlerle kuşatan müteahhitler…”
“Demokratik bir rejimin demokratik imkânlarıyla kurulmuş bir partiyi asrı saadetin devamı olarak sunabilen anakronik şaşkınlar…”
Birgun Gazetesi


Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/