<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: CHP'li Hakverdi: Sandıkları bırakmadık, bu iş bitmedi

16 Nisan 2017 Pazar

CHP'li Hakverdi: Sandıkları bırakmadık, bu iş bitmediCHP'li Hakverdi: Sandıkları bırakmadık, bu iş bitmediCHP'li Hakverdi: Sandıkları bırakmadık, bu iş bitmedi
CHP Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi, YURT'a konuştu. Halen seçim kurulunda bulunduğunu söyleyen Milletvekili Hakverdi, "% 0,1 oy farkla ile evet geçse dahi bu Türkiye'de %50'nin bu değişikliği kabul etmediği anlamına gelir, bu da derin bir ayrılığı getirir" dedi.

"ANADOLU AJANSI AHLAKSIZLIK YAPIYOR"

Devletin resmi kurumu Anadolu Ajansı'nı manüplasyon yaptığı iddiasıyla ahlaksızlıkla suçlayan CHP Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi, "Şu an sandıkların %12'si açılmış değil. YSK'nın resmi rakamı bu. Evet oranı %51,81 görünüyor, açılan sandık oranı ise 89,32. Büyükşehirlerden beklenen sandıklar var ve bunların tamamında da hayır önde diye tahmin ediyoruz. Bu sonuç kılı kılına çıkabilecek bir sonuç. 300 - 500 bin oyla evet veya hayır lehine değişebilir.
Anadolu Ajansı %68 ile açtı ihaleyi. Bu en basit tabirle ahlaksızlık. Biz sandıkları bırakmadık. Halen seçim kurulundayım. Sonuç hayır lehine değişme ihtimaline sahip" dedi.

"PSİKOLOJİK AYRILIK GETİRİR"

Bu kadar küçük bir farkın ülkede psikolojik bir ayrılık geliştireceğini de ifade eden Hakverdi, "% 0,1 oy farkla evet geçse dahi bu Türkiye'de %50'nin bu işi kabul etmediği anlamına gelir, bu derin bir ayrılığı getirir. Devletin bütün imkanlarına ve erkine rağmen bu kadar eveti baskılaması, zora ve şiddete rağmen sonucun bu oranda kalması da hayır için büyük bir kazançtır." diye konuştu.

Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/