<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: Danıştay başkanının kızı ‘saray kadrosu’nda görevli çıktı

24 Nisan 2017 Pazartesi

Danıştay başkanının kızı ‘saray kadrosu’nda görevli çıktı


Danıştay başkanının kızı ‘saray kadrosu’nda görevli çıktı

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın yurt gezilerine yüksek yargı üyelerinin katılması yargı bağımsızlığını iyiden iyiye tartışmalı bir hale getirirken Danıştay Başkanı Zerrin Güngör’ün kızı Gonca Hatinoğlu’nun ‘saray kadrosu’nda görev yaptığı öğrenildi.

Danıştay Başkanı Güngör, Erdoğan’ın önünde cüppesini iliklemeye çalışmasıyla çok tartışılmıştı.
Haberdar’dan Arzu Yıldız’ın haberine göre öncesinde 1’inci derece Başbakanlık Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği’nde görev yapan Gonca Hatinoğlu’nun Cumhurbaşkanlığı Kanunlar ve Kararlar Dairesi’nde ek göstergeli uzman olarak girişi yapıldı.
Buna göre Hatinoğlu şu an müdür olarak görev yapıyor.
Fotoğraf: danistay.gov.tr
Danıştay Başkanı Güngör’ün damadı Volkan Hatinoğlu da ‘Ak Saray’ın yapımını üstlenen Rönesans Holding’in bünyesindeki Sağlık Yatırım A.Ş.’de Nisan 2016’da yönetici olarak işe başlamış.
Görevden çekilme çağrısı
Yargıçlar Sendikası Kurucusu Ömer Faruk Eminağaoğlu, Danıştay başkanının kızının cumhurbaşkanlığında çalışmasının eşine az rastlanan bir durum olduğunu belirtti.
Eminağaoğlu şöyle konuştu: “AKP iktidarı döneminde Başbakanlık’ta çalıştığı, bunun da kızının emsalleri gözetildiğinde eşine rastlanmayan bir durum olduğu dikkate alındığında, davranışlarını görevinin gereklerine göre değil, kişisel çıkarlarına göre biçimlendiren Danıştay Başkanı’nı, görevinden çekilmeye davet ediyorum.” Diken


Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/