<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: Diyarbakırlı 81 yaşındaki Sait amca: Çalışmasam açız

27 Nisan 2017 Perşembe

Diyarbakırlı 81 yaşındaki Sait amca: Çalışmasam açızDiyarbakırlı 81 yaşındaki Sait amca: Çalışmasam açız
Sait Türk 81 yaşında. Geçimini çek çek arabasıyla yük taşıyarak sağlamaya çalışıyor. Türkiye’nin gerçeklerini ‘Çalışmasam açız’ sözleriyle anlatıyor.

Diyarbakır sokaklarında 81 yaşındaki Sait Türk’e rastlıyoruz. Türk, Diyarbakır Valiliğinin bulunduğu caddede çek çek arabasını çekerek ilerliyor. Yükünü yeni boşaltmış olmasına rağmen yine de zorlunıyor.

Sait amca, ilerlemiş yaşına rağmen çek çek arabasıyla yük taşıyarak geçimini sağlamaya çalışıyor. İki kız ve bir erkek çocuğu var. Ağır adımlarla ilerleyen Sait amcaya neden bu işi yaptığını sorduğumda, “Çalışmasam açız” diye cevap veriyor.
Sait Türk, yıllardır çek çek arabası kullanıyor. Eskiden daha ağır yükleri taşırken şimdi gıda malzemelerini çek çek arabasıyla evlere taşıyor.
Sait amca geçim derdini şöyle anlatıyor: “Yaşım ilerledi. Çok zorlanıyorum. Fakat yapmak zorundayım. Eskiden gücüm yerindeydi. Sur’da evlere yük taşır, çimento kamyonları indirirdim. Şimdi çok ağır taşıyamıyorum.
Vücudumda ağrılar oluyor. Bu yüzden çek çek arabamı alıp geziyorum. Bazen hafif yük çıkıyor taşıyorum, bazen eş dost yardım ediyor. Çalışmasam açız. Bir oğlum var o da askerde. Ev kira değil ama elektrik, su faturası beni çok zorluyor.”


kaynak: https://www.evrensel.net/haber/317213/diyarbakirli-sait-amca-calismasam-aciz
Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/