<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: Erdoğan’dan Fransız biliminsanına suç duyurusu: Suikast talimatını kime verdi?

24 Nisan 2017 Pazartesi

Erdoğan’dan Fransız biliminsanına suç duyurusu: Suikast talimatını kime verdi?Erdoğan’dan Fransız biliminsanına suç duyurusu: Suikast talimatını kime verdi? 

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, referandumdan sonra gerekirse kendisinin öldürülebileceğini söyleyen Fransız siyaset bilimci Philippe Moreau Defarges hakkında suç duyurusunda bulundu.
Fransız BFM Business kanalındaki ‘Dünyada 7 Gün’ isimli programa katılan Defarges, Türkiye’de referanduma yönelik muhaliflerin itirazlarının kabul edilmediğini ve bir tıkanıklığın olduğunu belirtmiş ardından da hayli iddialı bir çıkışta bulunarak, “O zaman geriye ya iç savaş ya da bunu söylemek zor ama onun (Erdoğan) öldürülmesi kalıyor” demişti.

Sunucunun siyasi krizden çıkış için bir cinayetin meşru gösterilemeyeceği uyarısına karşılık Defarges de, “Yüzyıllardan beri, Roma’dan beri, adil olmayan bir lidere neler yapılıyor? Büyük dinlerde de bu var. Bu önemli bir tartışma” demişti.
Bu sözlerin önce Fransa’daki Türkler arasında ardından da Türkiye’de yayılarak tepki toplamasının ardından Defarges Twitter hesabından bir açıklama yayınlayarak özür diledi.
Defarges, açıklamalarındaki bazı ifadelerin yanlış anlaşıldığını belirterek, üzüntü duyduğunu ve incittiği herkesten özür dilediğini duyurdu.

Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/