<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: Erdoğan’ın sarayı korku merkezi oldu

25 Nisan 2017 Salı

Erdoğan’ın sarayı korku merkezi oldu66871


Erdoğan’ın sarayı korku merkezi oldu

Başbakan Erdoğan’ın Atatürk Orman Çiftliği’nin (AOÇ) ortasına beton hançer saplayarak yaptırdığı “Ak Saray” diye de bilinen Başbakanlık Sarayı’nda bütün güvenlik sisteminin dehşet bir korku üzerine inşa edildiği anlaşıldı. 
Türkiye’ye 2007’den sonra baskınlar, soruşturmalar, tutuklamalar, telefon dinlemeleriyle korku imparatorluğu yaratan Erdoğan’ın ABD’deki başkanlık sarayı olan Beyaz Saray’a özenerek AOÇ’de 150 dönümlük yeşili ve 60 yıllık ağaçları yok ederek yaptırdığı saray kurulan sistemle tam bir korku merkezine dönüşecek. 
DİNLEME KORKUSUNA BAKIN!

Hürriyet’in Esra Kaya imzasıyla verdiği habere göre; binada, başbakanların özel görüşmelerini yapacakları yüksek güvenlikli bir odanın yapımı sürüyor. Dinleme ihtimalini sıfıra indiren özel tedbirlerin alındığı odada, sesleri parçalayarak dinlemeleri imkansız hale getirecek özel cihazlar bulunacak. Ayrıca söz konusu odada priz de bulunmayacak. 2011 yılında Başbakan Erdoğan’ın çalışma ofisinde bulunan böcekler de priz içerisine yerleştirilmişti.

ARAÇLARA RÖNTGEN

Ziyaretçi girişi, makam girişi ve personel girişi ayrı dizayn edilen binada Başbakanlık makamının bulunduğu kata çıkacak konukları getiren tüm araçların MR’ı çekilecek. Her türlü terörist saldırı ihtimaline karşı kurulacak olan Hükümet Harekat Merkezi tarafından araçların taraması yapılacak.

3 BİN KAMERA 

Bina, polis ya da özel güvenlik görevlileri yerine son teknoloji ürünü güvenlik sistemleri ile donatılıyor. Buna göre yeni Başbakanlık merkez binaya, güvenliği sağlayacak 3 bin kamera sistemi kurulacak. Kameralarla tüm hassas noktalar denetlenecek. Ayrıca Başbakanlık personeline yönelik ziyaret trafiği de kontrol altında tutulacak. Daire başkanlıkları ve alt kadro ziyaretçilerini makam odalarında değil, özel bir odada kabul edebilecek.

TAKVİYE YOK 

Başbakanlık merkez binanın koruması, Başbakanlık Koruma Daire Başkanlığı’nın yanı sıra Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından oluşturulan Acil Müdahale Timi tarafından sağlanıyor. Yeni binanın korumasında da rutin koruma ekibinin dışında bir polis takviyesinin düşünülmediği kaydedildi. Binanın en geç mayıs ayında hizmete girmesi bekleniyor. 
Haberdeki bilgiler gösteriyor ki; binaya öyle kolay kolay vatandaş giremeyecek, girenleri olağanüstü ötesi önlemler karşılayacak. Dolayısıyla bina büyük ölçüde halka kapatılacak. Bir vatandaş tanıdığı bir daire başkanının da Başbakanlık bürokratın da odasına gidip nerede çalıştığını görüp bir çay bile içemeyecek. 
Üç bin kamerayla izlenecek olması nedeniyle çalışanlar öyle her yere gidemeyecek, birbiriyle konuşmaya bile bile çekinecek. Dinlenme, izlenme ve saldırı korkusuyla binada sürekli bir korku hakim olacak. Bütün bunlar da Başbakanlık Sarayı’nı tam bir korku merkezine dönüştürecek.

GAZETECİLER ONLİNE
Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/