<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: Furkan Vakfı: Böyle bir zamanda haklının ve mazlumun yanında durabilmek artık ayrı bir yürek istiyor Furkan Vakfı üyeleri: Zulme razı olmayacağız

24 Nisan 2017 Pazartesi

Furkan Vakfı: Böyle bir zamanda haklının ve mazlumun yanında durabilmek artık ayrı bir yürek istiyor Furkan Vakfı üyeleri: Zulme razı olmayacağız


Furkan Vakfı: Böyle bir zamanda haklının ve mazlumun yanında durabilmek artık ayrı bir yürek istiyor

Furkan Vakfı üyeleri: Zulme razı olmayacağız
Adana'da Kutlu Doğum Haftası nedeniyle açıklama yapan Furkan Vakfı üyelerini polis, izinsiz gösteri gerekçesiyle TOMA ile su sıkarak dağıtmıştı. Furkan Vakfı bu olayın ardından bir açıklama yayımladı, 'Zulme razı olmayacağız' dedi.

Furkan Vakfı, Adana Atatürk Parkı'ndaki basın açıklamasına katılan yaklaşık 100 üyelerinin gözaltında olduğunu, onlarca üyelerinin de hastanelik olduğunu açıkladı. Yapmak istedikleri etkinliklerin ve kapalı mekan toplantılarının 3 yıldır engellendiğini belirten vakıf, "Böyle bir zamanda haklının ve mazlumun yanında durabilmek artık ayrı bir yürek istiyor" açıklamasında buludnu.
Furkan Vakfı, Adana'da gerçekleştirmek istedikleri toplantıya yapılan polis müdahalesinden sonra bir açıklama yayınladı. Açıklamada "Bize bu zulmü yapanlar bilsinler ki; yapılan bu zulmü her yerde duyuracağız ve zulme asla razı olmayacağız!" ifadelerine yer verildi.
Adana'da cumartesi günü Atatürk Parkı'nda toplanan vakıf üyelerine yönelik TOMA'lı gazlı müdahaleye ilişkin Furkan Vakfı'ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
"Vakfımızın konferansları 3 yıldır çeşitli yollarla engelleniyor ya da son anda iptal ediliyor. Furkan Vakfı yetkilileri ve gönüllüleri bu durumu 3 yıldır gündeme taşıdığı halde hiçbir çözüm getirilmediği gibi engellemeler her geçen gün artarak devam ediyor.
Vakfımızın, Adana'da gerçekleştirmeyi planladığı 'Model İnsan Hz. Peygamber' konulu Kutlu Doğum Programı son anda valilik tarafından iptal edildi. Program için Aqualand Kır Düğün Salonu tahsis edilmiş tüm duyuru çalışmaları bu adres üzerinden yoğun bir şekilde yapılmıştı. Ancak düğün salonu sahibinin, bir takım kimseler tarafından tehdit edildiğinin bilgisinin gelmesinin hemen ardından program için tahsis edilen yer Adana Valiliği tarafından iptal edildi.
Aqualand Kır Düğün Salonunun Adana Valiliği kararı ile iptal edilmesi üzerine bu defa programı Mimar Sinan Açık Hava Tiyatrosunda gerçekleştirebilmek için yeni başvurular yaptık. Adana Büyük Büyükşehir Belediyesinden izin alınmasına rağmen yaklaşık 10.000 kişilik bir katılımının beklendiği programın Mimar Sinan Açık Hava tiyatrosunda gerçekleştirilmesine de izin verilmedi.
Bu iptaller üzerine Vakfımız bünyesinde 22 Nisan Cumartesi saat 17.30'da Atatürk Parkında basın açıklaması yapma kararı ilan edildi. Bize gelen program iptali ile ilgili kararda basın açıklaması yasağı bulunmuyordu.
Adana'da Atatürk parkında iptal edilen Dev Kutlu Doğum Organizasyonumuz için ve geçtiğimiz günlerde hükümete çok yakın isimlerden Cem Küçük'ün Müslümanlar hakkında manyak tipler demesi hakkında gerçekleştirmeyi planladığımız basın açıklamasına katılan yaklaşık 10 bin kişiye izinsiz olduğu gerekçesi ile polis acımasızca müdahale etti.
Adana Atatürk Parkı önünde toplanmaya başlayan kardeşlerimize bir anda ani polis müdahalesi başladı. Hatta Emniyet güçlerinden gelen anonslarda 3 dk içinde yerlerinden ayrılmaları istendi. Henüz ne olduğunu bile anlamayan katılımcıların üzerine bir anda gazlı ve tazyikli su sıkılmaya, bayan erkek ayırt etmeksizin coplarla saldırılmaya başlandı. Hatta 12 yaşındaki çocuklara dahi copla saldırı gerçekleşti. Görgü şahitlerine göre bir küçük bebeğin bile yüzü hedef alınarak gaz sıkıldı. Geri çekilmeye çalışan erkeklerden bazıları siyah araçlarla takip edilerek ara sokaklara sıkıştırılarak ağzı yüzü kan içinde kalana kadar dövüldü. Yoğun gazdan etkilenerek bayılan bir kişi baygın halde arkadan kelepçelendi ve daha nice zulümlerin yaşandığı bu acımasız müdahalede binlerce insan emniyet güçleri tarafından eziyete uğradı. Atatürk Caddesi üzerinde ayrı noktalarda yaşanan bu acımasız müdahale üzerine onlarca kardeşimiz hastaneye kaldırıldı ve 100 yakın kardeşimiz gözaltına alındı."

Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/