<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: Geriye ya iç savaş ya da onun öldürülmesi kalıyor'

23 Nisan 2017 Pazar

Geriye ya iç savaş ya da onun öldürülmesi kalıyor'Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, yazı

Geriye ya iç savaş ya da onun öldürülmesi kalıyor'
Fransız siyaset bilimci Philippe Moreau Defarges, bir Fransa kanalında Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile ilgili konuşarak, "O zaman geriye ya iç savaş ya da bunu söylemek zor ama onun öldürülmesi kalıyor" dedi.

Fransız siyaset bilimci Philippe Moreau Defarges, ekonomi kanalı BFM Business'de katıldığı bir programda, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan hakkında açıklamada bulundu.
Fransız haber ve ekonomi kanalı BFM Business tarafından yayınlanan "Dünyada 7 Gün" isimli programa konuk olan Fransa Uluslararası İlişkiler Enstitüsü (IFRI) siyaset bilimi uzmanı Philippe Moreau Defarges, Türkiye'nin Avrupa Birliği (AB) üyeliğinin mümkün olmayacağını, üyelikle ilgili bir anlaşma imzalansa bile 27 üye ülkeden her birinin bunu onaylaması gerektiğini söyledi.

'GERİYE YA İÇ SAVAŞ YA DA...'
Anadolu Ajansı'nın aktardığı habere göre, Defarges, "Türkiye'deki halk oylaması hakkında da referandum sonuçlarına itiraz edilmesi için hukuki yolların kapandığını savunarak itirazların sonuçsuz kalacağını" ifade etti. "Türkiye'de bir tıkanıklığın olduğunu" söyleyen Defarges, "O zaman geriye ya iç savaş ya da bunu söylemek zor ama onun (Erdoğan) öldürülmesi kalıyor" dedi.
Sunucunun "Bir cinayeti meşru gösteremezsiniz" şeklindeki itirazına Defarges, "bu yöntemin ve tartışmalarının yüzyıllardan beri sürdüğünü, büyük dinlerde bile bu yönde tartışmaların yaşandığını" savundu.
Defarges'in sözleri Fransa'da tartışma yarattı.

http://www.abcgazetesi.com/geriye-ya-ic-savas-ya-da-onun-oldurulmesi-kaliyor-51234h.htm
Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/