<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: ‘Hayır’ diyen cemaate Kutlu Doğum dayağı!

23 Nisan 2017 Pazar

‘Hayır’ diyen cemaate Kutlu Doğum dayağı!
‘Hayır’ diyen cemaate Kutlu Doğum dayağı!
Referandumda Hayır diyeceklerini açıklayan ve AKP karşıtı söylemleriyle gündeme gelen İslamcı Furkan Vakfı üyeleri Kutlu Doğum haftası nedeniyle basın açıklaması yapmak istedi ancak polisin müdahalesiyle karşılaştılar.

Adana’da İslamcı Furkan Vakfı üyelerinin Kutlu Doğum Haftası nedeniyle yapmak istedikleri basın açıklamasına, izinsiz olduğu gerekçesiyle polis tarafından müdahale edildi.
Furkan Vakfı, referandumda HAYIR oyu vereceğini açıklamıştı.
Aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu yaklaşık 200 kişilik grup, Atatürk Parkı’nda toplandı. Kutlu Doğum Haftası nedeniyle açıklama yapmak isteyen gruba, polis izin vermedi.
İzinsiz toplandıkları bildirilen Furkan Vakfı üyelerine, dağılmaları için polis tarafından uyarıda bulunuldu. Grup dağılmamakta ısrar edince polis tarafından biber gazı ve TOMA’lardan su sıkılarak müdahale edildi. Ara sokaklara dağılarak kaçan grup, bir süre sonra tekrar Atatürk Parkı’na geldi.
Adana Emniyet Müdürü Osman Ak’ın bizzat yönettiği müdahele sonucunda grup, çevik kuvvet ekipleri tarafından, bölgeden uzaklaştırıldı.
Müdahale Sırasında gaz ve tazyikli sudan etkilenen 4 kişi, Adana Devlet Hastanesi’nde tedaviye alınırken, 50 kişi de gözaltına alındı.

Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/