<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ''Kürdistan'' bayraklı Türkiye haritası yayınladı

15 Nisan 2017 Cumartesi

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ''Kürdistan'' bayraklı Türkiye haritası yayınladı

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ''Kürdistan'' bayraklı Türkiye haritası yayınladı
Maliye Bakanı Mehmet Şimşek twitter'deki resmi hesabında skandal bir paylaşım yaptı. 

Bakan Şimşek, Türkiye'nin tamamının sözde Kürdistan bayrağıyla gösterildiği bir twit paylaştı. Bu paylaşım sosyal medyada büyük tepki çekti.
Maliye Bakanı Mehmet Şimşek twitter'deki resmi hesabında skandal bir paylaşım yaptı. Bakan Şimşek, Türkiye'nin tamamının sözde Kürdistan bayrağıyla gösterildiği bir twit paylaştı. Bu paylaşım sosyal medyada büyük tepki çekti. 
Maliye Bakanı Mehmet Şimşek resmi twitter hesabından skandal bir fotoyu paylaştı.
"Ülkelerde yaşayan 2. büyük etnik gruba göre Avrupa haritası çizmişler, işte ortaya çıkan tablo" başlıklı paylaşımda, Türkiye haritasının tamamı sözde Kürdistan bayrağıyla kaplanmış olarak görülüyor.
Bakan Şimşek'in yaklaşık 1 milyon 200 bin takipçisiyle paylaştığı haritada, Almanya dahil 4 ülke ise en büyük 2. etnik grup Türkler olduğu için Türk Bayrağı ile gösteriliyor. 
Batman doğumlu olan Bakan Şimşek, yüksek lisansını İngiltere'de University of Exeter'de tamamladı. Ardından Amerika Birleşik Devletleri’nin Ankara Büyükelçiliği’nde dört yıl kıdemli ekonomist olarak çalıştı. 1997'de New York'a yerleşerek uluslararası yatırım bankası UBS'de daha sonrada İngiltere'ye yerleşerek yatırım bankası Merrill Lynch’e çalışan Şimşek, 2007 Seçimleri'nde AKP'den Gaziantep, 2011'de Batman'dan miletvekili olarak meclise girdi. Şimşek, Türkiye Cumhuriyeti'nin yanı sıra İngiliz vatandaşı.
Geçtiğimiz günlerde eski İçişleriReklamlar Bakanı Efkan Ala Türkiye Büyük Millet Meclisi kürüsünde " Bu anayasayı tanımıyorum" diyerek tepki çekmişti.

Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/