<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: Meclis oturumunda Mustafa Kemal gerilimi: İsmini anmaktan çekinmeyin sayın başkan

23 Nisan 2017 Pazar

Meclis oturumunda Mustafa Kemal gerilimi: İsmini anmaktan çekinmeyin sayın başkan


Meclis oturumunda Mustafa Kemal gerilimi: İsmini anmaktan çekinmeyin sayın başkan
Meclis’in kuruluşunun 97’nci yıldönümünde yapılan özel oturumda, Meclis Başkanı İsmail Kahraman ile CHP Grup Başkanvekili Levent Gök arasında Mustafa Kemal Atatürk’ü anmama gerekçesiyle ‘atışma’ yaşandı.
Meclis özel oturumunu açan Kahraman’ın konuşmasının ardından CHP’den Gök, konuşmak için izin istedi. Kahraman’ın konuşmasında Mustafa Kemal Atatürk’ün ismini anmadığına dikkat çekerek, bundan neden ‘çekindiği’ni anlayamadıklarını kaydetti.
Gök, Kahraman’a Meclis’in kuruluşundaki emeği nedeniyle Mustafa Kemal ve arkadaşlarının da ismini anabileceğini söyledi.
Kahraman, Gök’ün bu çıkışına karşılık, “Ben bu görevi yerine getirdim. Bütün tarihi şahsiyetleri saygıyla anmışızdır” ifadelerini kullandı.
Kahraman, yine bir başka vekilin saygı duruşu talebine de ‘teamüllerde olmadığı gerekçesiyle’ izin vermediğini söyledi.
Meclis sıralarından yükselen itiraz sesleri kısa süre devam etti, ardından Başbakan Binali Yıldırım konuşmak için kürsüye geldi.Diken


Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/