<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: Mete Yarar: Diyarbakır saldırısını PKK yaptı

11 Nisan 2017 Salı

Mete Yarar: Diyarbakır saldırısını PKK yaptı


Résultat de recherche d'images pour "Mete Yarar: Diyarbakır saldırısını PKK yaptı"

Mete Yarar: Diyarbakır saldırısını PKK yaptı

© Fotoğraf: YouTubeMete Yarar: Diyarbakır saldırısını PKK yaptı
Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğü ek birimlerinin yer aldığı alan içerisindeki Bakım Onarım Şube Müdürlüğüne ait tamir atölyesinde meydana gelen patlamanın nedeni henüz açıklığa kavuşturulamazken, konuya ilişkin güvenlik uzmanı Mete Yarar'dan kritik bir iddia öne sürüldü.

Diyarbakır'ın merkez Bağlar ilçesinde Emek Caddesi yakınında saat 10.45'te şiddetli patlama oldu. Bölgeye güvenlik güçleri ve ambulanslar sevk edildi. Patlamanın, İl Emniyet Müdürlüğü' nün Bağlar'daki ek binasının içerisindeki atölyede panzer tamiri sırasında meydana geldiği bildirildi.
Güvenlik Politikaları Uzmanı Mete Yarar'ın sosyal medya üzerinden paylaştığı mesajlarda, patlamanın gerçekleştiği inşaatın karşısındaki inşaat alanı altından 15 metrelik bir tünel kazıldığı, alana yaklaşık 1 ton bomba yerleştirildiği iddia edildi. Sözünü ettiği tünelin kazıldığı alana ait olduğunu öne sürdüğü fotoğrafları da Twitter'da paylaşan Yarar'ın iddialarına göre, kazı yapılan alanda tuzaklanmış patlayıcıya rastlandı.
Mete Yarar'ın söz konusu paylaşımları şu şekilde:Resmi Twitter'da görüntüle


Tünel olduğu kesinleşmiş gibi gözüküyor . Karşı inşaat halindeki binanın altından 15 metre tünel kazıldığı söyleniyor .

PKK veya bir başkası yaptı insan siteleri olarak gelişen bu olaylar hakkında linkte belirttiğimiz gibi https://resistancehonorable.blogspot.fr/2017/04/hayati-derecede-dikkat-dikkat-dikkat.html daha önce üzülerek bir uyarı yapmıştık hala önümüzdeki bir ka çgün içinde derin endişelerimiz olduğunu bildirip çok dikkatli olmamız gerektiğini belirtmek  istiyoruz .

Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/