<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: NATO'DAN FLAŞ DARBE AÇIKLAMASI!

29 Nisan 2017 Cumartesi

NATO'DAN FLAŞ DARBE AÇIKLAMASI!

NATO'DAN FLAŞ DARBE AÇIKLAMASI!

AB Savunma Bakanları toplantısı dolayısıyla Malta’nın Valetta kentinde bulunan NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, açıklamada bulundu.

AB Savunma Bakanları toplantısı dolayısıyla Malta’nın Valetta kentinde bulunan NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, "Türkiye'nin kendini koruma hakkı ve başarısız olan darbe girişiminin arkasındakileri yargılama hakkı vardır. Ama bu, hukukun üstünlüğüne saygı gösterilerek yapılmalıdır" dedi.
BBC’ye göre, Jens Stoltenberg, Türkiye'yi 15 Temmuz darbe girişimi sonrası “tutuklamalar, gözaltılar ve görevden uzaklaştırmalarla” ilgili olarak uyardı. 
Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Stoltenberg, “hukukun üstünlüğü” uyarısı yaparak "Ben bu değerlere çok büyük önem veriyorum. Bu meseleyi Türk yönetimiyle de konuştuk" ifadelerini kullandı.
Stoltenberg’in açıklaması uluslararası düzeyde 15 Temmuz kalkışmasının “darbe girişimi” olarak NATO tarafından artık onaylandığı anlamına geldiği şeklinde yorumlanıyor.


siyasetcafe.com
Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/