<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: Öldürüp öldürüp karargah dışına atmışlar

28 Nisan 2017 Cuma

Öldürüp öldürüp karargah dışına atmışlar


Öldürüp öldürüp karargah dışına atmışlar 
FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Genelkurmay Karargahı'nda öldürülen üç vatandaşın cesedinin, darbeci askerlerce kışladan çıkarılarak kaldırıma bırakılması, güvenlik kameralarına yansıdı.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Genelkurmay Karargahı'nda öldürülen üç vatandaşın cesedinin, darbeci askerlerce kışladan çıkarılarak kaldırıma bırakılması, güvenlik kameralarınca kaydedildi.
Genelkurmay Karargahı'nda darbe girişimi sırasındaki olaylara ilişkin güvenlik kameralarından elde edilen fotoğraflar, darbecilerin karargahtaki eylemleriyle ilgili 221 sanık hakkında Ankara 17. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilen "çatı iddianamesi"nin eklerinde yer aldı.

Buna göre, darbeyi engellemek isteyen bir grup vatandaş, Türk bayraklarıyla saat 22.40'tan itibaren Genelkurmay Başkanlığının Milli Müdafaa Caddesi tarafındaki araç protokol çıkışı önünde toplandı.
Demir kapıyı zorlayan vatandaşlardan bazıları, parmaklıklardan atlayarak içeri girdi. Saat 02.25'te demir kapının kırılmasıyla çok sayıda vatandaş, protokol çıkış kapısından Genelkurmay Karargahı'na girdi. Saat 02.31'de Meclis Kavşağı bölgesine helikopterden, kışlaya giren vatandaşlara da içeriden ateş edildi.
Saat 02.52'de darbecilerin açtığı ateşle hayatını kaybeden bir vatandaş, kırılan protokol araç kapısından, silah ve teçhizatlı dört asker tarafından çıkarılarak kaldırıma bırakıldı. Bu sırada askerlerle tartışan bir vatandaş, darbecilerden biri tarafından darbedildi. Vatandaşın cesedi, bırakıldığı kaldırımdan vatandaşlarca alındı.

Saat 02.57'de de başka bir ceset, silahlı ve teçhizatlı üç asker tarafından aynı kapıdan çıkarılarak kaldırıma bırakıldı. Yaralı bir vatandaş da sürünerek kışladan çıktı, daha sonra ayağa kalkıp topallayarak uzaklaştı.
Saat 03.09'da kapıya yaklaşan ambulanstaki görevliler, hayatını kaybeden vatandaşın cansız bedenini kaldırımdan aldı.

Saat 03.14'te bir vatandaşın cesedi daha silahlı ve teçhizatlı üç asker tarafından kışla dışına çıkarılarak kaldırıma bırakıldı.

Yaralı vatandaş, saat 03.24'te olay yerine çağrılan ambulansa konuldu. Ambulanstaki görevliler, polisin yardımıyla şehidin cenazesini de ambulansa aldı ve bölgeden uzaklaştı.
Saat 04.05'te Misakı Milli Caddesi'ne havadan yoğun biçimde ateş açılması da güvenlik kameralarınca görüntülendi.
https://www.aydinlik.com.tr/anasayfa

Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/