<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: Padişah çıplak olmasına çıplak da % 50nin gözleri perdeli... "Erdoğan, Hitler’den daha acımasız ve iki yüzlü"

27 Nisan 2017 Perşembe

Padişah çıplak olmasına çıplak da % 50nin gözleri perdeli... "Erdoğan, Hitler’den daha acımasız ve iki yüzlü"Padişah çıplak olmasına çıplak da % 50nin gözleri perdeli...
"Erdoğan, Hitler’den daha acımasız ve iki yüzlü"

Almanya’da yaşayan bazı Türkiye kökenli politikacılar Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından CHP’li milletvekilleri hakkında soruşturma açılmasına sert tepki gösterdi.
Almanya’nın Hamburg eyaletindeki Sosyal Demokrat Parti (SPD) Altona İlce Belediye Meclis Üyesi Behçet Algan, Erdoğan hükümetinin demokrasi ve insan hakları açılımı yerine "kendi diktasını kurmak" için bütün muhalifleri "düşman olarak" gördüğünü söyleyerek "Erdoğan, Hitler’den daha acımasız ve iki yüzlü" dedi.
Türkiye’de bir diktatörlük yaratılmaya çalışıldığını ileri süren Algan, “Erdoğan Hitler’e rahmet okutuyor. Türkiye’de çok sayıda faşist partiler geldi geçti. Demokrasi ve insan haklarına inanan herkes birleşmeli. Türkiye’deki gelişmeleri hayretle izliyoruz” dedi.
Sol Parti Federal Meclis Üyesi Sevim Dağdelen, Türkiye’deki gelişmelerden endişelendiğini ifade ederek, milletvekillerinin gösteriye katılmalarından dolayı haklarında soruşturma başlatılmasının demokrasi ile bağdaşmayacağını savundu.
Dağdelen, "Türkiye’deki gelişmeleri endişeyle izliyorum. Antidemokratik bir gidişat var. Milletvekilleri hakkında soruşturma açılması, toplanma ve ifade özgürlüğü ile çelişmektedir. Bu da Türkiye’de demokrasinin baskı altında olduğunu göstermektedir. Sendikacılar, gazeteciler, öğrenciler, milletvekillerinin içeriye alınması Türkiye’nin İslamist diktatörlüğe doğru gidişatının bir göstergesi. AKP’ye karşı olan herkes şüphe altinda. Ülkede adeta korku rüzgarı hakim" dedi. 
Avrupa ülkelerinden özellikle Merkel hükümetinin AKP’ye destek verdiğini ileri süren Dağdelen, söz konusu ülkelerin ekonomik çıkarların insan hakları çıkarının üzerinde gördüklerini söyledi.
"DEMOKRASİYİ ÖZÜMSEMEMİŞ KİŞİLERDEN DEMOKRASİ BEKLENEMEZ" 
Hamburg eyaletinde Yeşiller Partisi’nden Belediye Meclis Üyesi Yusuf Uzundağ, Türkiye'nin yakın ve uzak geçmişinde vahim adaletsizlikler yaşandığını ifade ederek şöyle konuştu: “Bugünkü siyasi iktidar başka bir demokrasi ve adalet vaadi ile geldi, fakat en kısa zamanda geçmiş iktidarlardan hiç mi hiç farklı olmadığını, hatta daha beter
bir yapıya sahip olduğunu gösterdi. Dünkü Emek Sinaması protestosundada bunu gördük. Silivri'de yaşanan gösterileri sırf muhalefet milletvekillerine mal etmeye çalışmak, bu siyasi iktidarın hiçbir muhalefete tahammül etmediğini gösteriyor. Bir bakanın ağzından çıkan iki kelime savcılar için emir olarak anlaşılıyor!
Demokrasiyi özümsememiş kişilerden demokrasi beklemek, hayalkırklığından başka bir sonuç doğurmaz! Umarım insanlık onuru bu ülkede birgün herşeyin üstünde olur! Bu soruşturmaya uğrayacak milletvekillerinden başkaları için de bu tür çabalarda bulunmasını beklerim."
Süheyla Kaplan / Almanya


KAYNAK:Odatv.com
Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/