<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: Protestolar sürüyor: “Hayır biz kazandık”

20 Nisan 2017 Perşembe

Protestolar sürüyor: “Hayır biz kazandık”
Protestolar sürüyor: “Hayır biz kazandık”

16 Nisan’daki referandum sonuçlarını protesto etmek isteyen yurttaşlar sokaklara çıkmaya devam ediyor.

YSK’nin seçim pusulaları ve zarflarında mühür olması zorunluluğunu kaldırması, Anadolu Ajansı tarafından açıklanan gayri resmi referandum sonuçlarına karşı protestolar dün, dördüncü gününde devam etti.
İstanbul, Bursa, Mersin, Antalya, Eskişehir’in de aralarında olduğu kentlerin yanı sıra Almanya’nın Köln kentinde de eylemler vardı.
Yüksek Seçim Kurulu’nun mühürsüz zarf kararı ile birlikte referandumun iptal başvurularının reddi protesto edildi.

İstanbul
Bakırköy


Fotoğraf: Süleyman Kaya / DHA

Bakırköy Özgürlük Meydanı’nda toplanan insanlar “Hayır biz kazandık” pankartı ile yaptıkları yürüyüşte tencere ve tavalarla ses çıkardı.

Kadıköy

Fotoğraf: Akın Çeliktaş / DHA

Kadıköy’de yürüyüş yine Süreyya Operası önünde başladı. Hayır kabul etmiyoruz’, ‘Hayır bitmedi mücadeleye devam’, ‘Hayır bitmedi, daha yeni başlıyor” sloganları ile Fenerbahçe ilçe seçim kuruluna dek yürüyüş yapıldı.

Beşiktaş

Kartal Meydanı’ndaki buluşma ile başlayan yürüyüşe evlerden insanlar da tencere ve tavalar ile ses çıkararak destek verdi.

Avcılar

Marmara Caddesi’nde toplanan insanlar “Hayır bitmedi daha yeni başlıyor” yazılı pankartı ile yürüyüş yaptı.

Bursa

Fotoğraf: Edip Tekin / DHA

Setbaşı’ndan Heykel’e yürümek isteyen gruba valilik izin vermedi. Setbaşı’nda yapılan açıklamada konuşan Cumhuriyet Halk Partisi Bursa il sekreteri Muharrem Or, YSK’nın mühürsüz zarf uygulamasına tepki göstererek “Bu oylamanın tekrar edilmesi gerekir” dedi.

Mersin


Fotoğraf: İbrahim Mase / DHA

Mersin’in akdeniz ilçesinde Özgür Çocuk Parkı’ndaki eyleme gelenlerin üstleri polis tarafından arandı. ‘Faşizme karşı omuz omuza’, ‘Kurtuluş yok tek başına, ya hep beraber ya hiç birimiz’ sloganları atan yaklaşık 200 kişi, daha sonra hep bir ağızdan İzmir Marşı’nı okudu.

Antalya

Fotoğraf: Hasan Demirbaş / DHA

Attalos Heykeli önünde protestoda “#Hayır Daha Bitmedi, Hayır Kazandı YSK Çaldı” pankartı açıldı.

Köln

Fotoğraf: DHA

CHP Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti (NRW) Birliği Köln öncülüğünde Tarihi Köln Katedrali önünde yapılan eylemde “Hayır” ve “Mühürsüz Anayasaya Boyun Eğme” yazılı dövizler taşındı.
“Hayır bitmedi daha yeni başlıyor”, “Faşizme karşı omuz omuza”, “Mustafa Kemal’in askerleriyiz”, “Direne direne kazanacağız”, “Bu daha başlangıç mücadeleye devam” sloganları atılan eylemde YSK’nın mühürsüz zarf kararı ve iptal başvurularının reddi protesto edildi. (Ajanslar)et


Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/