<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: Rubin: Bir Türk rönesansına değil, kan gölüne başkanlık edecek

17 Nisan 2017 Pazartesi

Rubin: Bir Türk rönesansına değil, kan gölüne başkanlık edecek


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

Rubin: Bir Türk rönesansına değil, kan gölüne başkanlık edecek

© AA/ Ahmet Dumanlı
Rubin: Bir Türk rönesansına değil, kan gölüne başkanlık edecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik yazılarıyla tanınan eski Pentagon yetkilisi ve American Enterprise Institute yazarı Michael Rubin, referandum sonucu değerlendirdiği yazısında, bölünecek ve kan gölüne dönüşecek bir Türkiye tablosu çiziyor.
Referandumun ardından ne yazacağı merak edilen eski Pentagon yetkilisi ve American Enterprise Institute yazarı Michael Rubin, referandum sonucuyla ilgili ilk analizini Washington Examiner için kaleme aldı.
OdaTV'den Şivan Okçuoğlu'nun haberine göre, Erdoğan'ın başkanlığı, Türkiye için büyük değişimlerin habercisi, ancak bu değişimler olumlu değil, daha ziyade bölünecek ve kan gölüne dönüşecek bir Türkiye tablosunu işaret ediyor.
Suivre
Plus
"Fraud in #Turkey's referendum means renewed violence is on its way" http://www.washingtonexaminer.com/article/2620434 via @dcexaminer @AEIfdp #ReferandumTurkiye
RETWEETS91
Photo published for Fraud in Turkey's referendum means renewed violence is on its way
J'AIME57
06:48 - 17 avr. 2017
36 réponses91 Retweets57 j'aime
Répondre 
36 
Retweeter 
91 
J'aime 
57
Darbeyi önceden bilmesi ile Türk kamuoyunda tanınan Rubin'in analizine göre, referandum sonucunda yaşanan en gerçek değişiklik, 'Türkiye'de yönetim biçiminin değişerek esasen bir diktatörlük kurulmuş olması'.
Seçim saatleri boyunca çeşitli videolarda usulsüzlükler olduğunun gözlendiğini belirten Rubin, HDP seçmeninin ağırlıklı olduğu yerlerde AGİT gözlemcilerinin sandık başından uzaklaştırılmaları, YSK'nın sandıklar açılmaya başladıktan 1 saat sonra ani bir kural değişikliğine gitmesi ve CHP'nin itiraz ettiği 2.5 milyon oy konusuna da değindi.
'HAYIR OYU VERENLER, ERDOĞAN'IN DİKTATÖRLÜĞÜNÜ KABUL ETMEYECEK'
Rubin'e göre, Erdoğan'ın zafer ilan etmesinden daha önemli olan şey, Türkiye'nin tehlikeli bir şekilde bölünmüşlük tablosu vermesi. Referandumda 'Hayır' oyu verenlerin 'Erdoğan'ın diktatörlüğünü ve yeni yönetim şeklini' kabul etmeyeceklerini ifade eden Rubin, bu sebeple şiddetin hızla tırmanabileceğini iddia ediyor.
Rubin, polis baskısının azalması olasılığında sokak çatışmalarının fitilinin ateşlenebileceği söylerken, düzenlenen 'temizlik operasyonu' ile gücünü yitiren TSK'nın, Güneydoğu'da ayaklanma olasılığı bulunan Kürtlere karşı gelmeye gücünün yetmeyeceği ve Türkiye'nin bu bölgeyi etkin biçimde kaybedeceği öngörüsünde buluuyor.


Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/