<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: IŞİD Paris’te yeniden saldırdı: Bir polis ve bir terörist öldü

21 Nisan 2017 Cuma

IŞİD Paris’te yeniden saldırdı: Bir polis ve bir terörist öldüRésultat de recherche d'images pour "isis paris terör attack"


IŞİD Paris’te yeniden saldırdı: Bir polis ve bir terörist öldü
Paris kentindeki Türk Turizm Ofisi’nin yakınlarında gerçekleşen saldırıda bir polis hayatını kaybederken bir terörist de öldürüldü. Saldırıyı IŞİD üstlendi.
Cüneyt Ayral / Paris

Fransa’nın başkenti Paris’te Şanzelize Bulvarı yakınlarında bulunan Türk Turizm Ofisi civarında bir silahlı saldırı gerçekleştirildi. Saldırı, devreye gezen polis aracının uzun namlulu silahla doğrudan hedef alınmasıyla gerçekleşti. Saldırılarda bir polis hayatını kaybederken bir terörist de öldürüldü. IŞİD tarafından üstlenilen saldırılarda bir terörist kaçarken iki polis ve bir turist yaralandı. Yaralılar hastaneye kaldırıldı. Saldırının gerçekleştiği yerin yakınındaki lokantada bulunan 40 kişi mahsur kaldı. Polis, kaçan teröristi bulmak için operasyon başlattı. Polis kaynakları ise, öldürülen teröristin daha önce arandığını açıkladı. 
Bir gazeteci, bir emniyet görevlisine “Paris güvenli bir şehir mi?” diye sordu. İsmini vermek istemeyen emniyet görevlisi, “Musul’dan daha güvenli bir şehir” yanıtını verdi.
Görgü tanıkları saldırının kalaşnikof tüfekle yapıldığını belirtti.
Şanzelize Bulvarı'nda trafik kontrollü olarak açıldı.

FRANSA İÇİŞLERİ BAKANI'NDAN AÇIKLAMA
Fransız İçişleri Bakanı Pierre-Henry Brandet BFMTV'ye saldırganın polislere arabayla yaklaşıp otomatik silahını polis aracına yönelttiğini açıkladı. Bradet, saldırganın vurulduğu ve "etkisiz hale getirildiği" bilgisini aktardı.

PARİS CUMHURİYET SAVCISI’NDAN AÇIKLAMA
Olay yerine gelen Paris Cumhuriyet Savcısı F. Mullins, saldırganın kimliğinin belirlendiğini açıkladı. F. Mullins, yaralı polislerden birinin durumunun ağır olduğunu, yaralı turistin durumunun ise ağır olmadığını belirtti. Mullins, saldırıyla ilgili soruşturma başlatıldığı ve İçişleri Bakanı Pierre-Henry Brandet’in hastanede yaralıların yanında olduğu bilgisini verdi.

SOSYALİST ADAY HAMMON: FRANSA DEMOKRASİSİNE SALDIRI
Cumhurbaşkanı Adayi sosyalist Benoit Hammon; yaşanan krizin bir demokrasi krizi olduğunu ve Fransa’nın demokrasisine saldırı düzenlendiğini açıkladı.
TRUMP: 'BAŞKA BİR TERÖR SALDIRISI GİBİ GÖRÜNÜYOR'
ABD Başkanı Donald Trump, Paris'te düzenlenen saldırıyla ilgili başsalığı mesajı yayınlayarak, "Başka bir terör saldırısı gibi görünüyor" dedi.
DÜNDEN BERİ BİR HAREKETLİLİK VARDI
Dünden beri Marsilya ve Paris polisinde bir hareketlilik vardı. Marsilya’da dün 2 şüpheli tutuklanmıştı. Yine dün akşam Cumhuriyet Meydanı’na giden metrolar bir süreliğine durdurulmuştu.
IŞİD’in strateji değiştirerek doğrudan polislere saldırdığı öğrenildi.
OHAL'in devam ettiği Paris'te aylardır sürekli sivil ekipler görev yapıyor. Önümüzdeki hafta Cumhurbaşkanlığı birinci tur seçimleri yapılacak. ABCDaha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/