<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: Suudi Arabistan, 20'li yaşlarındaki bir genci ateist olduğu gerekçesiyle idam edecek.

28 Nisan 2017 Cuma

Suudi Arabistan, 20'li yaşlarındaki bir genci ateist olduğu gerekçesiyle idam edecek.Al-sharq.jpg

Suudi Arabistan, 20'li yaşlarındaki bir genci ateist olduğu gerekçesiyle idam edecek.
Ahmed al-Şemri isimli 20'li yaşlarındaki bir Suudi genç, ateist olduğu gerekçesiyle idam edilecek.
Independent'ın haberine göre, Hafar el-Batin kasabasından gencin, ilk kez 2014 yılında İslam'ı ve İslam peygamberi Muhammed'i reddettiği videolarla yetkililerin dikkatini çektiği kaydediliyor.
Suudi gencin, 2015 Şubat'ında ateizm sebebiyle tutuklandığı ve bu zamandan beri hapiste tutulduğu aktarılıyor.
Ateist gencin savunmasının, "akıl sağlığının yerinde olmadığı" söylenerek yapıldığı, ancak bunun kabul görmediği belirtiliyor.
Birçok yerel basında çıkan haberlerde, 20 yaşlarında Hafar el-Batin kasabasından Ahmad Al Shamri  2014'te yetkililerin ilgisine ilk geldiği iddia edilen sosyal medyaya İslam'dan ve Peygamber'den vazgeçme videoları yüklediği tespit edildi.  
Sonrasında Ateizm ve küfür suçlamasıyla tutuklanmış ve yerel bir mahkeme tarafından mahkum edilmeden cezaevinde tutulmuş ve Şubat 2015'te cezaya çarptırılmıştır.Temyiz mahkemsinden sonra dün kesin olarak idamına karar verildi.
Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/