<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: Taksim’de 143 bin laleyi özel güvenlik koruyor: Boş bırakırsak bir günde talan olur

22 Nisan 2017 Cumartesi

Taksim’de 143 bin laleyi özel güvenlik koruyor: Boş bırakırsak bir günde talan olurFotoğraflar: DHA

Taksim’de 143 bin laleyi özel güvenlik koruyor: Boş bırakırsak bir günde talan olur 
İstanbul’daki lale festivali nedeniyle Taksim Meydanı’na getirilen laleleri ‘talan edilmesinler’ diye özel güvenlik koruyor.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği 12’nci İstanbul Lale Festivali, 1 Nisan’da başladı, 30 Nisan’da sona erecek.

Festival kapsamında Sultanahmet Meydanı, Emirgan Korusu ve Göztepe 60’ıncı Yıl Parkı’nda çeşitli etkinlikler düzenleniyor.
Son yıllardaki beton yoğunluğu eleştiri konusu yapılan Taksim Meydanı’na da saklılarla yaklaşık 143 bin lale getirildi. Ancak laleler alışık olmadık bir biçimde özel güvenlikler tarafından korunuyor.
Bir özel güvenlik görevlisi, lalelerin neden bu şekilde korunduğuna dair soruya şu yanıtı verdi: “Burayı boş bırakırsak bir gün içinde talan olur. Bazı Arap turistler içine girip fotoğraf çektirmek istiyor, hatta içine uzanmak bile istiyor. Bizim insanımız da kopartıp toplamak istiyor. Festival boyunca buradayız.” Diken

Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/