<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: Tartışılan fotoğrafın hikayesi ortaya çıktı

30 Nisan 2017 Pazar

Tartışılan fotoğrafın hikayesi ortaya çıktı

Tartışılan fotoğrafın hikayesi ortaya çıktı
Anayasa Mahkemesinin kuruluş yıl dönümünde Kemal Kılıçdaroğlu, Binali Yıldırım ve İsmail Kahraman'ın fotoğraflara yansıyan kahkahasının nedeni belli oldu. Şaibeli referandumdan hemen sonra Kılıçdaroğlu'nun AKP'lilerle yaşadığı neşeli dakikalar tepkilere yol açmıştı.
Milliyet'ten Serpil Çevikcan fotoğraf karesine yansıyan anın altındaki sohbeti yazdı.

İşte fotoğrafın hikayesi:
"Törenin yapıldığı salona önce Kılıçdaroğlu, ardından Yıldırım, sonra da TBMM Başkanı girdi. Protokolde yan yana oturan Kılıçdaroğlu ile Yıldırım’ın yanında Kahraman’ın yeri ayrılmıştı. Başkan, yerine otururken, selamlaştıktan sonra her iki lidere dönerek, 'Size komşu olabilir miyim?' diye sordu, ardından da Meclis Başkanı sıfatıyla kendi oylamasını yaparak, 'kabul edenler, kabul etmeyenler, kabul edilmiştir' esprisini yaptı. Meclis’in ve milletvekillerinin işlevine dönük eleştirilerde sık sık kullanılan, 'Kabul edenler, etmeyenler, kabul edilmiştir' esprisini bir adım öne götüren bu ifade, Kılıçdaroğlu’nu da Yıldırım’ı da çok güldürdü. İşte CHP liderinin saygı sınırlarını da aşan ifadelerle eleştirilmesine neden olan o enstantanenin nedeni bu."

Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/