<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: Abdi İpekçi ödüllerini iptal eden Milliyet, ‘oluk oluk kan akıtan’ Sedat Peker’e ödül verdi

25 Mayıs 2017 Perşembe

Abdi İpekçi ödüllerini iptal eden Milliyet, ‘oluk oluk kan akıtan’ Sedat Peker’e ödül verdi

Abdi İpekçi ödüllerini iptal eden Milliyet, ‘oluk oluk kan akıtan’ Sedat Peker’e ödül verdi 

Demirören Şirketler Grubu’na geçmesiyle yayın politikası değişen Milliyet’in ‘Şehrin En İyileri’ ödüllerinde, yeraltı dünyasının ünlü ismi Sedat Peker’e ‘En Hayırsever İş Adamı’ödülü verildi.
İki ay süren anket çalışmalarının ardından düzenlenen törende yeme içme, mekan, otel, işletmeci, marka sahibi, iş adamı, şef, AVM gibi kategorilerle 50 farklı ödül takdim edildi.

Peker, gecede ‘En hayırsever iş adamı’ ödülünü aldı.

Akademisyenleri tehdit etmişti

Son dönemde siyasi çıkışları ve tehditleriyle gündeme gelen Peker, 10 Ekim 2015 tarihindeki Ankara katliamından bir gün önce Rize’de düzenlediği ‘teröre lanet’ mitinginde, “Oluk oluk hepsinin kanlarını akıtacağız” demişti.
Peker, Barış İçin Akademisyenler’in ‘Bu suça ortak olmayacağız’başlıklı bildirisinin ses getirmesinin ardından da bu kez akademisyenleri tehdit etmiş, “Oluk oluk kan akıtacağız ve akan kanlarınızla duş alacağız” demişti. Benzer tehditler referandum sürecinde de devam etmişti.

Bağış yapmış

Törenin sunucusu Cem Davran, ödülün Peker’e Kansersiz Yaşam Derneği’ne 300 bin lira bağışta bulunduğu için verildiğini söyledi.
Neoldu.com’un yayınladığı, ödülün verildiği dakikalar şöyle görüntülendi:


Milliyet gazetesi "yılın en hayırsever iş adamı" diye bir ödül uydurup, onu da mafya Sedat Peker'e veriyor.
Cem Davran'da övgüler diziyor
Twitter Reklam bilgileri & GizlilikPeker’e ödül, İpekçi’ye iptal
Milliyet, suikastla öldürülen eski genel yayın müdürü Abdi İpekçi’nin anısına 27 yıldır dağıtılan ‘Abdi Gazetecilik Ödülleri’ni, jürinin belirlediği haber ve gazetecilerin ‘beğenilmediği’ gerekçesiyle 2015 yılında dağıtmamıştı.
Eğer ödüller takdim edilseydi, ‘Yılın gazetecisi ödülü’ Suruç ve Ankara katliamlarının arkasındaki IŞİD yapılanmasını ve devletin ihmallerini haberleştiren İdris Emen’in olacaktı.

kaynak: diken.com.tr
Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/