<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: AKP'den HAYIR oyu verenlere: Alışacaklar

3 Mayıs 2017 Çarşamba

AKP'den HAYIR oyu verenlere: AlışacaklarAKP'den HAYIR oyu verenlere: Alışacaklar
AKP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın parti üyeliği ve genel başkanlığına karşı çıkanlara 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın ‘alışırsınız’ sözlerini hatırlatan ifadelerle yanıt verdi: “Buna da alışacaklar. Alışırlar.”
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip 16 Nisan referandumu ile kabul edilen anayasa değişiklikleri doğrultusunda kurucusu olduğu AKP'ye yeniden üye oldu. Erdoğan, 21 Mayıs’ta gerçekleşecek olağanüstü kongrede de AKO Genel Başkanlığı’na gelecek. AKP'deki kongre sürecini ve ‘Partili Cumhurbaşkanlığı dönemini’ AKP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş Sputnik’e değerlendirdi.

'KURUCU GENEL BAŞKANIMIZA YARAŞIR BİR KONGRE YAPACAĞIZ'

“Kurucu genel başkanımıza, liderimize yaraşır bir kongre olması için her türlü çalışmayı planladık, yapıyoruz” diyen Ataş, daha önceki kongrelerde görev yapanların ekiplerini kurarak çalışmaları sürdürdüğünü söyledi. AKP'nin 3. Olağanüstü Büyük Kongresi’nin Ankara Arena Spor Salonu’nda gerçekleşeceğini ifade eden Ataş, kongrenin konsepti için de ajanslar ile AKP'nin Tanıtım ve Medya Başkanlığı’nın çalışma yaptığını vurguladı.

'PARTİ YÖNETİMİNİN YENİLENMESİ DOĞAL, KABİNE KENDİ TAKDİRLERİDİR'

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın partinin genel başkanlığa geleceği olağanüstü kongrede parti yönetimi (MKYK) seçiminin de yapılacağını ifade eden Ataş, “Yenilenmesi doğaldır. Cumhurbaşkanımız, liderimiz kiminle çalışacaksa o insanlarla bir ekip oluşturması son derece doğal hakkıdır. Her yerde her yönetim de bu böyledir. Bir dernek de bile normal bir kuraldır zaten” dedi. Peki parti yönetiminin ardından AKP'nin TBMM yönetiminde ve kabinede de bir değişiklik olabilir mi? Ataş, bu soruya ise, “Onları bilemiyorum, onları Sayın Başbakanımızın, kurucu genel başkanımızın takdirinde olan konular” yanıtını verdi.

'BUNDAN SONRA DA BAŞARILI BİR YÖNETİM SERGİLEYECEKTİR'
Ataş, sözlerini şöyle sürdürdü:

“İlk defa partili bir cumhurbaşkanı olma özelliğini de taşıyacak. Bu anlamda da önümüzdeki süreç içerisinde tabi ki partinin genel başkanı olduğu zaman partinin yönetimi, Cumhurbaşkanlığı görevi tüm bunlar birlikte yürüyecek. Ama kuracağı ekiple bu yönetimi en doğru şekilde sergileyeceğini düşünüyorum. Çünkü bugüne kadar Cumhurbaşkanımız her el attığı işi başarıyla sonuçlandırmış, hiçbir işte başarısızlık yok, yani onun hayatında başarısızlık yok. Hep başarılar var hep ilkler var. İnanıyorum ki bundan sonraki süreçte de başarılı bir yönetim sergilemek suretiyle yoluna devam edecek” diye konuştu.

'ONLAR İSTESE DE CUMHURBAŞKANI, İSTEMESE DE CUMHURBAŞKANI'

Cumhurbaşkanı’nın AKP üyesi ve genel başkanı olmasına itirazlar da var. Referandumda başkanlık karşıtlarının ‘Artık partili Cumhurbaşkanı, benim cumhurbaşkanım diyemeyeceğiz” eleştirileri de geldi. AKP'li Mustafa taş bu eleştirilere ise, “Onların bileceği bir iş. Yani onların deyip dememesi bizi çok alakadar etmiyor. Recep Tayyip Erdoğan bu ülkenin Cumhurbaşkanıdır. Onlar istese de cumhurbaşkanı, istemese de cumhurbaşkanıdır. Milletin oyu ile seçilmiş bir cumhurbaşkanı. Buna da alışacaklar. Dönüp kendi siyasi tarihlerine baksınlar. Atatürk partili bir cumhurbaşkanı değil miydi, İnönü partili bir cumhurbaşkanı değil miydi? Bunları görmeyip de bugün farklı şeyler söyleyenler doğru söylemiyorlar, doğru düşünmüyorlar, doğru konuşmuyorlar. Onun için alışacaklar, onlar da alışırlar” yanıtını verdi.

http://www.birgun.net/
Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/