<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: Almanya'da yalan habere ağır para cezası

20 Mayıs 2017 Cumartesi

Almanya'da yalan habere ağır para cezası

Almanya'da yalan habere ağır para cezası

Almanya’da Federal Meclis, Adalet Bakanlığı tarafından hazırlanan internette yalan haber ve nefret söylemi içeren paylaşımları kaldırmayan şirketlere 50 milyon avroya kadar para cezası öngören yasa tasarısını kabul etti.

Federal Almanya hükümeti kanun ile yalan haberlerle ve nefret söylemleri ile mücadele etmeyi amaçlıyor. Adalet Bakanı Heiko Maas, internetteki nefret söylemlerinin düşünce özgürlüğünün gerçek düşmanı olduğunu söyledi. 
Kanunda açık şekilde suç teşkil eden halkı kışkırtma, tehdit, hakaret veya iftira içerikli paylaşımların şikayet edilmesinin ardından sosyal medya platformlarını işleten şirketler tarafından 24 saat, diğer yasa dışı paylaşımların ise 7 gün içinde silinmesi isteniyor. 
Yaptıkları şikayetlerin sonuçları konusunda kullanıcıların bilgilendirilmesinin de talep edildiği yasada, suç teşkil eden paylaşımları zamanında kaldırmayan şirketlere 50 milyon avroya kadar para cezası uygulanması öngörülüyor.
http://www.arti49.com/almanyada-yalan-habere-agir-para-cezasi-805542h.htm

Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/