<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: Bahçeli'den Erdoğan'a çok sert cevap!

25 Mayıs 2017 Perşembe

Bahçeli'den Erdoğan'a çok sert cevap!

Bahçeli'den Erdoğan'a çok sert cevap!

Erdoğan’ın “FETÖ’nün siyasi ayağı” eleştirilerine sert çıkmasının ardından MHP’nin yayın organı Ortadoğu gazetesi yazarlarıyla karşılık verdi. Bahçeli de sosyal medyadan Erdoğan'ı sert dille eleştirdi.
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “FETÖ’nün siyasi ayağı” eleştirilerine sert çıkmasının ardından, MHP’nin yayın organı Ortadoğu gazetesi yazarlarıyla karşılık verdi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de sosyal medya hesabından Erdoğan'ı çok sert bir dille eleştirdi.

MHP lideri Devlet Bahçeli'nin FETÖ'nün siyasi ayağına yönelik eleştirilerine ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın damadı Ömer Faruk Kavurmacı'nın tahliyesine ilişkin konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sayın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı'nın damadını söylüyorsan tamam, bu konu yargı ile alakalı bir konu. Bunun beraatine karar vermemiş. Denetimli serbestlikle bırakılmış vaziyette. Bunu kalkıp da siyasi partinin içerisinde bu şekilde AK Parti'ye fatura kesmeye kalkmak kimsenin haddi değil. Önce bunlar kendi işleri ile uğraşsınlar" ifadelerini kullanmıştı.

BAHÇELİ'DEN ERDOĞAN'A ÇOK SERT YANIT

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “FETÖ’nün siyasi ayağı” eleştirilerine sert çıkmasının ardından, MHP lideri Devlet Bahçeli sosyal medya hesabından Erdoğan’ı eleştiren çok sert açıklamalarda bulundu.

İşte Bahçeli’nin sosyal medyadan Erdoğan’a yönelik yazdığı çok sert mesajlar:

"Partimizin bu haftaki Meclis grup toplantısında FETÖ'nün siyasi ayağı hakkındaki yorum ve değerlendirmelerim ses getirmiş, yankı bulmuştur. Haklı bir şekilde FETÖ'nün siyasi ayağının üzerine gidilmesi, bu kapsamdakilerin tespit ve teşhirinin yapılmasını istemiş, dilemiştim. Anlaşılan odur ki, Sayın Cumhurbaşkanı hiç beklemediğim, arzu ve tahmin etmediğim ölçüde grup konuşmamdaki bu sözlerden rahatsız olmuştur. Bu rahatsızlık Sayın Cumhurbaşkanı'nın kendi takdiri, kendi bileceği bir husustur. İnandığımızı söylemek ilkeli siyasetimizin gereğidir. Sayın Erdoğan'ın, 24 Mayıs 2017'de Brüksel'e seyahati öncesinde üzücü ve üslup açısından sorunlu açıklamaları cevapsız kalmayacaktır. Bir defa bizim çağrı ve talebimiz hükümete yöneliktir. FETÖ'nün siyasi ayağının ortaya çıkarılması siyasi otoritenin başlıca vazifesidir.
Kavurmacı'yı müdafaa ederek AKP'ye fatura kesildiğini söylemek hem makul, hem meşru, hem de mantıki bir değerlendirme değildir. FETÖ'nün siyasi ayağı ile ilgili bugüne kadar hiçbir adım atılmaması milli vicdanı ziyadesiyle sarsmış ve yaralamıştır. Bu açıktır. Bu konuda en öncelikli görev hükümete düşmektedir. Emniyet, istihbarat ve yargıyı seferber edecek de hükümettir. Bu yalın gerçek ortadadır. Hükümetin FETÖ'nün siyasi uzantıları konusunda inisiyatif almasını beklemek, konuyla ilgili milletimize tercüman olmak haklı bir duruştur. FETÖ'nün siyasi ayağı olmadığını söyleyerek, alt kademe bazı siyasi yöneticileri hedef almak da milli vicdanı tatmin etmeyecektir. Üstelik böyle bir yaklaşım FETÖ ile mücadelenin etkinliğini ve inandırıcılığını zayıflatıp yıpratacaktır. Buna da kimsenin hakkı yoktur. Sayın Erdoğan'ın, siyasi ayakla ilgili temizlik yapılmadığını iddia edenin, iddiasını ispatlaması gerektiğine vurgu yapması temelsizdir.''

MHP’NİN YAYIN ORGANINDAN "FETÖ’NÜN SİYASİ AYAĞI" YAZILARI

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözlerinin ardından bugün Ortadoğu gazetesi yazarları “FETÖ’nün siyasi ayağı” üzerine yazılar kaleme aldı.
Ortadoğu gazetesi yazarı Orhan Karataş, “FETÖ ile mücadele ve kirli pazarlıklar” başlıklı yazısında şu eleştirileri yöneltti:
“Kimse kimseyi kandırmasın. Bu işin siyasi ayağının olmadığını, olanların da temizlendiğini söylemek milletin aklıyla alay etmektir. Defalarca yazdık, bir defa daha tekrar edelim. Darbeyi bizzat planlayan, yöneten ve yapanları, "Yurtta Sulh Konseyi" diye ortaya çıkanları, o makamlara kimler getirdi, atamalarını kimler yaptı, kimler aracı oldu veya referans verdi? Siyasi iradenin bilgisi ve onayı olmadan devletin en önemli, en kritik makamlarına bunların gelmesi, getirilmesi mümkün müdür? Adil Öksüz'ün bağlantıları neden ortaya çıkarılmıyor? Bu kadar teknolojiye, imkana ve gayrete rağmen, bu adamın nasıl kaçtığı, kaçırıldığı, nerede saklandığı, nereye gittiği nasıl anlaşılamıyor ve bir türlü yakalanamıyor?”

“FETHULLAH GÜLEN'İN DİZİNİN DİBİNDE POZLAR VERMİŞ SİYASİLER…”
Ortadoğu gazetesi yazarı Yıldıray Çiçek ise “FETÖ’nün siyaset ayağına dokunun artık!” başlıklı yazısında, eleştirilerini şöyle yöneltti:

“FETÖ ile mücadele yapılıyor mu? Yapılıyor! Hakkaniyetli, adaletli ve her yönüyle yapılıyor mu? Elbette yapılmıyor! 15 Temmuz sonrası FETÖ'nün ayağı olarak her alandan, her kurumdan kişilere soruşturmalar açıldı. Onların birçoğu gözaltına alındı, tutuklandı, ihraç edildi. Ama ne hikmetse tek dokunulmayan alan siyaset olmuştur. Siyaset alanında bir kişiye bile soruşturma açılmamıştır. Bu durum herkesin sorguladığı bir durum olmakta ve diğer alanlarda yapılan FETÖ mücadelesini de tartışmalı hale getirmektedir. FETÖ'yü FETÖ yapan en büyük alan siyaset iken, bu alan özellikle kapalı tutulmaktadır. FETÖ soruşturması kapsamında bebeğiyle birlikte tutuklanan (daha sonra serbest bırakıldı) 3 günlük anne manzarasına tüm Türkiye şahit olmuşken, nasıl oluyorsa Fethullah Gülen'in dizinin dibinde pozlar vermiş, onu öve öve bitirememiş, FETÖ'nün güçlenmesi için siyaset alanında misyon üstlenmiş siyasilerin 3 dakika ifade verdiğine şahit olamamaktayız. Kim ne derse desin siyaset alanı özel bir el tarafından korunmaktadır. Bu alan korundukça FETÖ mücadelesinin adaleti tartışılmaktadır.”
http://www.siyasetcafe.com/Siyaset-Haberleri/23286-bahceliden-erdogana-cok-sert-cevap

Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/