<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: Başpiskopos:TC kökenliler kıbrıs'dan gitmeli!

20 Mayıs 2017 Cumartesi

Başpiskopos:TC kökenliler kıbrıs'dan gitmeli!

Başpiskopos:TC kökenliler kıbrıs'dan gitmeli!

Başpiskopos Hrisostomos Salı günü yaptığı açıklamada, Türk yerleşimcilerin bir çözüm olması durumunda Türkiye'ye gönderilmesi gerektiğini söyledi.
Türkiye kökenlilerin adanın demografik yapısını değiştirdiğini savunan Kıbrıs Rum Kesimi Başpiskoposu, ırkçı olmadığını söyledi.

Hrisostomos, "Anadolu'lular 100 yıl geçse bile asla Avrupalı olamayacak ve eğer burada kalırsa aile başına bir düzine çocuk doğacak, Nereye gidiyoruz? "dedi.
Başpiskopos,"Neden geldiklerini de gözlemlemeliyiz" diye ekleyerek "Halkımızın demografik yapısını değiştirmek için geldiler. Sri Lankalılar, Taylandlılar, Araplar gibi iş için gelmediler." dedi.

"Bunun ırkçılık olduğunu sanmıyorum."

Hrsostomoss, Kıbrıslı Türklerle evli olan Türk vatandaşlarının bir çözüm sonrasında kalabileceğinii; "Neyse ki, Kıbrıslı Türkler yerleşikleri sevmiyor ve evlilikler pek fazla değil ,Ancak diğerleri ayrılmalıdır" diyerek bu görüşün ırkçılık olmadığını söyledi.

Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/