<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: Belediye görevlisinden köpeklerin toplanmasına karşı çıkan simitçiye: Karışma! Ekmeğinden olma!

27 Mayıs 2017 Cumartesi

Belediye görevlisinden köpeklerin toplanmasına karşı çıkan simitçiye: Karışma! Ekmeğinden olma!

Belediye görevlisinden köpeklerin toplanmasına karşı çıkan simitçiye: Karışma! Ekmeğinden olma!

Taksim’de vatandaşlara saldırdığı öne sürülen köpekleri iğneyle bayıltıp toplayan belediye görevlisi, tepki gösteren simitçiye “Karışma, simidini sat, ekmeğinden olma” dedi.
Beyoğlu belediyesinin veterinerlik işleri ekipleri, Gezi Parkı’nda yaşayan bir kadının yanındaki köpeklerin yoldan geçenlere saldırdığını şikayeti üzerine bölgeye geldi.
Ekipler, köpeklerden birine bayıltıcı iğne yaptı. Sersemleyen köpek, kendisini besleyen kadının yanına gitti.

Köpek tartışması
Belediye görevlileri, köpeğin gelmesiyle uyanan kadına, “Şikayet var. Köpekleri alıp aşılarını yaptıktan sonra tekrar bırakacağız” dedi. Kadınsa “Bu köpeklerin aşısı var, hiç kimseye de saldırmıyorlar. Herkes ‘Saldırdı’ diye yalan söylüyor, bütün aşıları yeni yapıldı” karşılığını verdi.
Ekipler, ikinci köpeğe de uyuşturucu iğne atınca adı öğrenilemeyen kadın şunları söyledi: “Bu köpekleri nereye götüreceksiniz? Kimseye zarar vermezler bunlar. Utanıyorum ben bir bayan olarak. Ben yıllardır buradayım.”

‘Karışma, ekmeğinden olma’
Bir esnaf da köpeklerin her gün birilerine saldırdığını, 1 Mayıs’ta dört polisi ısırdığını savundu.
Parktaki simitçi de köpeklerden birinin bayılması üzerine “Ben bu köpeği sekiz yıldır tanıyorum. Bu saldırgan köpek değil, sıkıntılı köpekler parkın içinde” dedi.
Bunun üzerine belediye görevlisi de simitçiye yönelik, “Sen simitçisin, simidini sat. Karışma! Ekmeğinden olma! Ben bu köpekleri alıp barınağa götürmek ve 10 gün müşahede altında tutmak zorundayım” dedi.
Köpekler, tüm bu tartışmaların ardından ekipler tarafından götürüldü.


diken.com.tr
Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/