<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: Bir yayıncıdan inciler: Oruç tutmayanı dövmekte sakınca yoktur

24 Mayıs 2017 Çarşamba

Bir yayıncıdan inciler: Oruç tutmayanı dövmekte sakınca yoktur

Bir yayıncıdan inciler: Oruç tutmayanı dövmekte sakınca yoktur
Yayıncı ve şair olduğunu iddia eden Hakan Arslanbenzer* Twitter'dan oruç tutmakla ilgili bir paylaşımı sosyal medyada tartışma konusu oldu. "Oruç tutmayanı dövmekte şer'en (İslami açıdan) bir sakınca olmadığını" iddia eden Arslanbenzer'in attığı tweetin altına birçok kullanıcı eleştirel yorum yöneltti.
T24'te yer alan habere göre; Arslanbenzer, bir Twitter kullanıcısının "Peygamber efendimiz dövmüş müdür? Ya da onun döneminde böyle bir uygulama olmuş mudur?" sorusuna şöyle cevap verdi:Peygamber zamanında oruç tutmayanı dövüyorlar mıydı diye soruyor. Peygamber zamanında orucu açıktan yiyen o yiğit münafığı göster önce."

"KÜRTLERİN ABD'Sİ VARSA IŞİD'İN ALLAH'I VAR!"

Arslanbenzer'in daha önce de yaptığı bazı paylaşımlarda Kürtleri hedef aldığı ortaya çıktı. Arslanbenzer bir tweetinde "Kürtlerin ABD'si varsa IŞİD'in Allah'ı var" ifadesini kullanmış.
Arslanbenzer'in tartışma konusu olan tweeti şöyle:
Oruç tutmayanı dövmekte şer'en bir sakınca yoktur.
Hakan Arslanbenzer aynı zamanda mizah dergisi olan OT'u okuyan insanların 'kötü' olduğunu iddia etti.
Ot dergisi okuyanlar kötü insanlar bence.

Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/