<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: BU GÜZEL VATAN NASIL İŞGAL EDİLDİ

6 Mayıs 2017 Cumartesi

BU GÜZEL VATAN NASIL İŞGAL EDİLDİ
BU GÜZEL VATAN NASIL İŞGAL EDİLDİ
1- Emperyalizm ele geçirmek istediği sistemin, görüşün, ülkenin, halkların, tarihini, sosyo-kültürel yapılarını, inançlarını, geçmiş 150 yıllık tarihte gerçekleşmiş en çarpıcı olayları, isyanları, iyi inceler, Sistemin açıklarını eksikliklerini, çürüklerini yanlışlarını iyi tespit eder. 
Tüm yolsuzlukları saptar, belgeler. kanıtlandırır....
Sistemde etkin ve güçlü isimlerin açıklarını ve zaaflarını bulur.
Toplumun tüm muhalif ve muktedir kesimleri hakkında gerektiğinde şantaj yapma yada çıkarları doğrultusunda kullanabilmek için istihbarat, belge ve bilgi stoku yapar.
2- Mevcut sistemin etkin, güçlü dinamikleriyle legal ilişkiler sıcak, taze, iyi niyetle sürdürülürken, bir yandan sistemden zarar gördüğü, mağdur olduğu düşünülen akımların din bazlı, etnik bazlı, hatta ilerici, solcularla bile sürekli gizli illegal ilişkiler içinde olunur gerektiği yerde desteklenir ve cesaretlendirilir.
3- Bünyesinde barındırdığı uzmanlar tarafından hedef toplumun tarihsel kültür, din yapısı doğrultusunda oluşmuş değer yargıları iyi hesaplanarak toplumun çoğunluğunun psiko-vijdan durumuna göre neye karşı çıkıp, nelere karşı tepkisiz olacakları en ustaca analiz edilir ortaya çıkarılır.
4- Uzmanlık isteyen uzun süren bu araştırmaların sonucunda elde edilen verilere göre daha önceden tespit edilmiş ve hazırlanmış, maddi ve manevi yönden ihya edilmiş en uygun kişi yasal ve demokratik yollardan izleyeceği strateji de belirlenerek başa geçirilir.
Ancak başa geçen istedikleri gibi iktidar değildir. Uzun yıllar sürdürülen araştırmalar sonucu elde edilenler yetersizdir ve zaman daralmıştır. Emperyalizmin tüm hesapları zaman ayarsızlığından altüst olabilir; işte tam bundan sonra geçmişe dönük çok uzun araştırma ve planlama yapılmamış hızlı radikal operasyonlar devreye girer ERGENEKON gibi BALYOZ gibi. Bop projesinde plan akışı gecikmektedir hızlandırılmazsa bölgede tüm ülkelerde ki plan senaryoları sekteye uğrayacaktır.
5- Zaten ülkede önceden tüm kurumlar kirlenmiştir, bunların belgeleri ve kanıtları da tasarruflarındadır. Önce kendilerine muhalif olabilecek, toplumun refleksi durumundaki kişiler, generallerin kirli olanlarını ihbar ederler,temiz olanlarını da bir şekilde suni ve dijital kanıtlarla ilişkilendirirler çünkü bilirler ki en inandırıcı yalan doğrularla süslenmiş yalandır ve bu kişileri etkisiz hale getirirler.
Amaç yolsuzlukları temizlemek, yanlışlıkları düzeltmek değil, kendi stratejik planları için bu çürümüşlükten faydalanmaktadır.

Örneğin derin devlet yolsuzluklarını araştırırken, Mehmet Ağarları, Sedat Bucak'ları değil,
Mustafa Balbay'ları sorgulayıp içeri atarlar.
6- Geriye medya kalmıştır zaten önceden muhalif olabilecek kanalların izlenme paylarını azaltmak için sürüsüyle yıllar öncesinden maddi teşvikleriyle kanallar açılmıştır, Samanyolu TGRT kana7 gibi bunların görevi toplumu angutlaştırıp agnotoji denilen "çıkar amaçlı cehaleti yayma bilimi"yle, aksakallı dedeler, 5. boyut 6. boyut gibi dizilerle toplumu iyice uyuşturmaktır
diğerlerini de baskı vergi kontrol ve ceza kesme şantajlarıyla sustururlar.
7-) Diğer bir taktik de kendisine karşı olan oluşumları örneğin radikal sol örgütleri gizliden destekler içine sızar onlara kendisine, kendi aleyhine karşı küçük eylemlerin yapılmasına yöneltir sonra yönetimin içine sızar ve kontrolü eline alır toplumda halkın psikolojik vicdanında kendi lehine olacak şekilde algılar yaratarak eylemler yaptırır çünkü halkı bu örgütten daha iyi tanımaktadır.veya örgütü şişirir abartır yoldan çıkarır etkisiz hale getirip imha eder.
Başka bir yöntem de yönetimi ele geçiremezse aynısından kopyalar bu iş için geliştirilmiş marksizmi leninizmi silahlı eylem ve propaganda stratejilerini çok iyi bilen elemanları,ajanları vardır.....
Ajanlar profesyoneldir gerçek örgüt elemanları ise amatördür.ve her zaman harcanırlar....
Hangi örgütlerin olabileceğini siz tahmin etmişsinizdir...
Bu halk üzerinde etkisi olan bir basın aracı da olabilir..
Görünürde kendisine karşı radikal bir muhalefet sürdüren bir gazetedir örneğin SÖZCÜ gibi bunun içine sızar gizliden yardım eder.
kendisine muhalefet edecek yazıları çok az olan uç kesimlere hitap tarzıyla şiddetli bir uslupla holiganvari,abartılı militanca,inandırıcılığını ve saygınlığını kaybettirerek sunar.
Her şeyin abartısı kendisine terstir.
Önce kendisini yok eder.
Halkın orta kesimdeki büyük çoğunluğu bu formatdaki bir gazetenin bu şekilde abartılı yazdıklarına itibar etmez.
Böylece sistem yaptığı tüm hata ve yanlışları yine kendisine karşı gibi olanlar yüzünden etkisiz hale getirmiş olur. 
Cia'nın gizli planlarına göre bazı kendi aleyhine gibi görülen yayımlar ve haberler aslında onun lehinedir.
Bu tür gazeteleri de bu şekilde kontrol edip yönlendirirler.
Artık ülkede tüm yanında olanlar ve karşısında olanlar kontrollerindedir;
Ve bu ülke silahsız olarak ele geçirilip bu şekilde işgal edilmiştir.
"Su uyur Düşman uyumaz"
"Düşman tüm zaaflarını ve hatalarını kullanır"
Herkese hayırlı olsun.
NOT =6 yıl önceki bir yazıdır.
Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/