<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: CHP lideri: FETÖ'cü arıyorsanız Saray'a AKP Grubu'na bakacaksınız

23 Mayıs 2017 Salı

CHP lideri: FETÖ'cü arıyorsanız Saray'a AKP Grubu'na bakacaksınız

CHP lideri: FETÖ'cü arıyorsanız Saray'a AKP Grubu'na bakacaksınız
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuşuyor. Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:Terörün haklı hiçbir gerekçesi olamaz. İnsanlığa karşı bir suç işlenmiştir. Biz hep birlikte teröre karşı durmak gibi bir görevi üstlenmek zorundayız. İngiltere ve İngiltere halkına başsağlığı dileklerimizi iletiyoruz.
Fenerbahçe'nin Avrupa Ligi kupasını kazanması hepimizin gururu oldu. Hangi takımdan olursak olalım başarıyı paylaşmak tasada ve kıvançta olmak bizim arzumuz. Aziz Yıldırım'ı ve takımın hocası ve oyuncularını yürekten kutluyoruz. Hepimiz bir araya geldik ve Fenerbahçe'nin başarısını kutluyoruz. 

TAŞERON İŞÇİSİ 21. YÜZYIL'IN KÖLESİDİR

Taşeron işçilerin sayısı 2002'de 387 bindi. Bugün 17 milyonun üzerinde. Hiçbir güvenceleri yok. CHP sizin iş güvencenizin güvencesi olacaktır. 
Taşeron işçinin sendika üyesi olma hakkı yok. Eğer bir işçi sendikalı olamıyorsa zaten hakkını arayamaz. 21. yüzyılın Türkiyesi'ne yakışmıyor.Taşeron işçisinin dramı derindir. Haksızlığa uğrasa avukat tutacak parası yoktur.
Harç parasını ödeyemez.Onun için taşeron işçisi 21. yüzyılın kölesidir. Buna karşı çıkacağız.Kadro verilinceye kadar taşeron işçilerin haklarını her ortamda dile getireceğiz. Geçen gün Amasra'dan 28 işçi geldi. İşlerine son verilmiş. 
Hepsi işlerinde usta. İşçi sayısı fazla denildikten sonra 50 Çinli işçi işe alınıyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı'na sormak isterim, hangi gerekçeyle Çinli işçiler işe alınmış. Şimdi Ramazan geliyor, o işçilerin bütün günahları sizin boynunuza. Bu saygı değer işadamından bu işçilerin işe alınmasını bekliyoruz. 

İSTANBUL VALİSİ'NE TEPKİ: SEN KİM OLUYORSUN

Geçen hafta 19 Mayıs'ı kutladık. 19 Mayıs bizim için çok önemli. Her kesim 19 Mayıs'ı kutlamak ister. Ne kadar görkemli kutlanırsa birlikteliğimiz o kadar güçlenir. 19 Mayıs neden önemli? Çünkü 19 Mayıs kurtuluşumuzun başlangıcıydı.
İstanbul Valiliği Beşiktaş Belediyesi'nin kutlamalarına izin vermedi. Belediye Başkanımız bütün gazetelere ilan verdi. Bunun üzerine 'vay efendim sen toplumu tahrik edici ilan verdiğin için' Belediye Başkanımız hakkında soruşturma açıldı.
Belediye Başkanı'na soruşturma açılınca geri adım atacağımızı düşünüyorlar. Sen kim oluyorsun da vali bey bizim geri adım atacağımızı düşünüyorsun. Toplumun huzurunu bozan sensin. 19 Mayıs'ı kutlamak ne zamandan beri suç olmaya başladı? Diğer belediyelere izin veriyorsun, Beşiktaş Belediyesi'ne izin vermiyorsun. Valiysen valiliğini yapacaksın. Bize sarayın valisi değil, devletin valisi lazım. 

DARBENİN SİYASİ AYAĞI NEREDE?

15 Temmuz darbe girişiminden sonra, kontrollü darbe girişiminin de ipliğini ortaya çıkaracağız. Herkes tanık olacak buna. Binlerce mağdur aile var. FETÖ'cü baklavacı, çikolatacı, esnaf, hakim, savcı herkesi buldular. Ama ne hikmetse siyasetçi bulamadılar. Nerede bu darbenin siyasi ayağı? Siyasi ayağı gizliyorlar. 
Bugün Türkiye Cumhuriyeti bir karşı darbe girişimiyle karşı karşıyadır. Binali Bey bugün darbenin siyasi ayağı yoktur diyor. FETÖ'yü beslediler, büyüttüler." Kaynak: CHP lideri: FETÖ'cü arıyorsanız Saray'a AKP Grubu'na bakacaksınız

http://www.yurtgazetesi.com.tr/politika/chp-lideri-feto-cu-ariyorsaniz-saray-a-akp-grubu-na-h29871.html
Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/