<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: Daha Önce Duymadığınız 10 Tarihi Gerçek

22 Mayıs 2017 Pazartesi

Daha Önce Duymadığınız 10 Tarihi Gerçek

Daha Önce Duymadığınız 10 Tarihi Gerçek
1- Son 3000 yılda dünyada sadece 240 yıl barış oldu.


2- Amerikan Bayrağı o zamanlar lise öğrencisi olan Robert Heft tarafından okul projesi olarak tasarlanmış ve Heft bu projeden B- almıştır. Heft’in tasarımı milli bayrak olarak kullanılmaya karar verilince, hocası B- notunu A’ya çevirmiştir.


3- Ortaçağ zamanında hayvanlar mahkemeye çıkarılır bazen idam hükmü yerlerdi.


4- Eski Mısır’da firavun öldüğü zaman hizmetçileri ve hayvanları da onunla beraber canlı canlı gömülürdü.


5- Tarihteki en büyük 19. İmparatorluk olan Roma İmparatorluğu, zirve zamanlarında 2.51 milyon m2’ye yayılmıştı.


6- Yunan filozofu Gorgias, ölü annesinin cenaze tabutunda doğmuştur. Tabutu taşıyanlar defnedilme sırasında Gorgias’ın ağlamalarını duymuşlardır.


7- Büyük İskender bugün hala kullanılan bir ajanlık tekniğiyle meşhurdur. Askerlerine evlerine mektup yazmalarını ister ve mektupları adreslere göndermeden önce kontrol ettirirdi. Mektupta söyleyecek güzel bir şeyi olmayanlar idam ettirilirdi.


8- Yue’nin Kralı Goujian savaş sırasında ordusunun önüne mahkumlardan bir şerit oluşturur ve mahkumların kendi kafalarını kesmelerini isterdi. Bu şekilde diğer orduya kendi ordusunun ne kadar çılgın olduğunu gösterirdi.


9- Japon Samurayları yakalanma tehlikesi altında olduklarını fark ederlerse kendi kılıçlarıyla bağırsaklarını keserlerdi.


10- 700’lü yılların ortasında Çin’de gerçekleşen An Lushan isyanında 40 milyon kişi öldü. Bu sayı o zamanlar dünya nüfusunun 1/6’sıydı.


Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/