<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: Davutoğlu'nun danışmanı Erdoğan'ı böyle tehdit etti!

20 Mayıs 2017 Cumartesi

Davutoğlu'nun danışmanı Erdoğan'ı böyle tehdit etti!

Davutoğlu'nun danışmanı Erdoğan'ı böyle tehdit etti!
Referandumla birlikte AKP'li "muhalif" isimlerden olan Etyen Mahçupyan, partide yüzde 11'lik bir ayrışma potansiyeli olduğunu ileri sürerken, "AK Parti iki gün sonra sembolik bir kutlama yaptığını sanıyor olabilir, ama aslında kendi kaderini belirleyecek kritik bir siyasi kararın arifesinde…" dedi.
Karar gazetesi yazarı Etyen Mahçupyan, AKP'ye yönelik eleştirilerini sürdürüyor. AKP'de bir ayrışma potansiyeli olduğunu iddia eden Mahçupyan, bunun oranının yüzde 11'lere dayandığını ileri sürdü..

"Toplam yüzde 11’lik bir ‘ayrışma’ potansiyeliyle karşılaşıyoruz. İktidar doğru davranırsa Erdoğan’a destek verebilecek, aksi halde kendisine çıkış arayacak bir yeni sosyoloji…" diyen Mahçupyan, "AK Parti iki gün sonra sembolik bir kutlama yaptığını sanıyor olabilir, ama aslında kendi kaderini belirleyecek kritik bir siyasi kararın arifesinde…" ifadelerini kullandı.

Davutoğlu’nun danışmanı olan Mahçupyan’ın AK Parti Kongresi öncesi yaptığı bu açıklama siyasi çevreler tarafından Erdoğan’a yönelik bir nevi uyarı ve tehdit olarak yorumlandı.
Erdoğan’ın 21 Mayıs’ta AK Parti’nin başına geçmesinin ardından parti içerisinde özellikle İslamcılara yönelik büyük bir tasfiyeye gideceği ve partinin Milliyetçi Muhafazakar bir çizgiye yöneleceği konuşuluyor.


siyasetcafe.com
Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/