<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: DİYANET'TE DEPREM!

20 Mayıs 2017 Cumartesi

DİYANET'TE DEPREM!

DİYANET'TE DEPREM!

Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Özafşar görevinden alındı. Diyanet kulislerinde, Özafşar'ın görevden alınmasının Görmez'e verilen bir mesaj olduğu konuşuluyor.

Diyanet İşleri Başkan Yardımcılığı görevini yürütmek üzere görevlendirilen Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Emin Özafşar görevinden alındı.
Konuya ilişkin Başbakan Yardımcılığı kararı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylandı ve Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. 

GÖREVDEN ALMA GÖRMEZ’E MESAJ

Diyanet ile hükümete yakın Türkiye gazetesi arasındaki “Kutlu Doğum” kavgası gittikçe alevlendi. Türkiye gazetesi daha önce “Kutlu Doğum Haftası” etkinliğinin FETÖ projesi olduğunu yazmıştı. Muhafazakar camia arasında da "Kutlu Doğum Haftası” tartışması başlamıştı. Bunun üzerine Numan Kurtulmuş, geçen ay itiraz edilen Nisan ayının değişeceğini ifade ederek, “Kutlu Doğum Haftası Hicri takvime göre sabitlenecektir. Konuyu Diyanet İşleri Başkanımız ile görüştüm, önümüzdeki günlerce müftülerle bir toplantı olacaktır ve bu konu neticeye bağlanacaktır” demişti.
Ancak Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez yaptığı açıklamada, “Kutlu Doğum Haftası, O'nun (Hz. Muhammed) sünneti, sireti, yüksek ahlakı ve evrensel mesajının ilmi etkinliklerle anlatıldığı bir Siret Haftası'na dönüştürülerek, şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da 14-20 Nisan tarihleri arasında icrasına devam edilmelidir.” ifadelerini kullanmıştı.
Kulislerde konuşulanlara göre; Diyanet TV’nin yayınlarından ve Diyanet’in Kutlu Doğum ısrarından iktidar çok rahatsız. Özafşar’ın görevden alınması ise, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’e verilen bir mesaj.

Bu ısrarda devam edilirse, Diyanet’te daha geniş kapsamlı bir görevden alma operasyonu yapılacağı kulislerde konuşuluyor.  http://www.siyasetcafe.com/Gundem-Haberleri/23248-diyanette-deprem
Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/