<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: DOĞAN'I DA UNUTMAYIN ERDOĞAN'I DA Türkiye'de üretilen kimyasallar IŞİD'e nasıl gitti diye haber yapan Hürriyet Washington Temsilcisi Tolga Tanış görevden alındı

11 Mayıs 2017 Perşembe

DOĞAN'I DA UNUTMAYIN ERDOĞAN'I DA Türkiye'de üretilen kimyasallar IŞİD'e nasıl gitti diye haber yapan Hürriyet Washington Temsilcisi Tolga Tanış görevden alındı
 DOĞAN'I DA UNUTMAYIN ERDOĞAN'I DA
Türkiye'de üretilen kimyasallar IŞİD'e nasıl gitti diye haber yapan
Hürriyet Washington Temsilcisi Tolga Tanış görevden alındı

HABER MERKEZİ – 6 yıldır Hürriyet Washington Temsilciliği görevini sürdüren Tolga Tanış’ın görevden alındığı öğrenildi. Tanış, son dönemde Türkiye’den IŞİD’e giden kimyasalların haberiyle dikkatleri üzerinde toplamıştı.
Hürriyet Gazetesi Washington Temsilcisi Tolga Tanış, görevinden alındı.
Tanış’ın görevden alındığını ve yerine Cansu Çamlıbel’in getirildiğini ise Star yazarı Cem Küçük ilan etti.
Cem Küçük konuya ilişkin “Aydın Doğan,Tolga Tanış’ı görevden aldı ve Washington temsilciliğine Cansu Çamlıbel’i getirdi. Kendisini tebrik ederim” dedi.
Cumhuriyet’in haberine göre Tolga Tanış’ın görevden alınma sebebi, Hürriyet Washington Temsilciliği görevinin 6 yıl sürdürülebilmesi olduğu öne sürüldü. Tanış 6 yıldır bu görevde yer alıyordu.
Tolga Tanış’tan açıklama
Görevden alınan Tolga Tanış görevine son verildikten sonra ilk açıklamayı Twitter hesabından yaptı.
Tanış, “Değerli dostlar, destek mesajlarınız için teşekkür ederim” yazdı.
Değerli dostlar, destek mesajlariniz için teşekkür ederim.

IŞİD’e giden kimyasalların haberini yapmıştı
IŞİD’in silah ve bomba yapımında kullandığı kimyasalları Türkiye’deki şirketlerden aldığına dair iddialara ilişkin yazı kaleme alan Tolga Tanış, Türkiye’nin iç savaştan önce en son 2008 yılında gerçekleşen Suriye’ye amonyum nitrat ihracatının 2016 yılına kadar nasıl devam ettiğini Hürriyet’teki köşesinde yazmıştı.
Gazete Karınca

Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/