<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: Doğduğu günden beri zincire bağlı bırakılan köpek hayvanseverler tarafından kurtarıldı

1 Mayıs 2017 Pazartesi

Doğduğu günden beri zincire bağlı bırakılan köpek hayvanseverler tarafından kurtarıldı

Doğduğu günden beri zincire bağlı bırakılan köpek hayvanseverler tarafından kurtarıldı

Violet ilk bulunduğunda zincir yüzünden boynu kararmış, tüyleri tamamen dökülmüş vaziyettedir. 2 yaşındaki köpek, sahibi tarafından güneşin altında bir kulübede aylarca bağlı tutulmuştur. 
Çevredeki hayvanseverlerin New Mexico'daki hayvan hakları savunucularına haber vermeleri ile birlikte köpek Violet, sahibinin elinden kurtarılır.

İnsanlara karşı çok ürkek olan Violet'a yapılan ilk müdahale sonucu cildinde güneş yanıkları olduğu, bakımsızlıktan mikrop kaptığı ve susuz kaldığı ortaya çıkar.
Yapılan tedaviler sonucu ayaklanabilen Violet'ın şimdilik en yakın arkadaşı veteriner kliniğinde yanına aldığı peluş rakun olur.
İyi insanların desteği sonucu insanlara güvenmeye başlayan Violet'ın tedavisi bittikten sonra sevgi dolu bir yuvada kalan hayatını sürdürecektir.

ezgi29 Nisan 2017


Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/