<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: Erdoğan'ın atadığı Yeni HSK üyesinin, FETÖ tutuklusunun ofisinde çalıştığı ortaya çıktı

19 Mayıs 2017 Cuma

Erdoğan'ın atadığı Yeni HSK üyesinin, FETÖ tutuklusunun ofisinde çalıştığı ortaya çıktı

Erdoğan'ın atadığı Yeni HSK üyesinin, FETÖ tutuklusunun ofisinde çalıştığı ortaya çıktı
Referandumla birlikte oluşturulan Hakim ve Savcılar Kurulu'na TBMM tarafından seçilen, AKP Beyoğlu Meclis Üyesi olduğu söylenen Songül Yazar'ın "FETÖ" sebebiyle tutuklu olan Rahmi Arslan'ın ofisinde çalıştığı ortaya çıktı.

Yazar'ın özgeçmişi şöyle:

"1975 Şanlıurfa Siverek doğumlu. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu… Elazığ, Gebze ve İstanbul'da değişik hukuk bürolarında görev yaptı. Evli ve 2 çocuk sahibi."
Aynı ofisi kullandılar
Odatv'den Sami Menteş'in haberine göre, HSK’nin yeni üyesi Yazar'ın özgeçmişinde çeşitli hukuk bürolarında görev yaptığı belirlendi. İstanbul Barosu'nun kayıtlarına göre; İstanbul'da “Songül Yazar” adında bir avukat vardı ve onun ofis adresi de Karanfil Sokak No:45 Kat:4 Pendik'ti. Ofisin telefon numarası ise 0216 483 08 49 idi.
Bu ofise kayıtlı başka bir avukat ise Arslan Hukuk Bürosu'nun sahibi Rahmi Arslan. İstanbul Barosu'nun kayıtlarına göre avukat Arslan'ın ofis adresi ve telefonları, HSK üyesi Songül Yazar'ınkiyle aynı.
'FETÖ'den tutuklandı
Avukat Rahmi Arslan 4 Ağustos 2016 tarihinde 'FETÖ' üyeliği iddiasıyla tutuklandı.
Yazar'ın savunması '17-25 Aralık'
Konuyla ilgili HSK’nın yeni üyesi Songül Yazar, yaptığı açıklamada, Arslan Hukuk Bürosu’nda çalıştığı dönemin 17 - 25 Aralık operasyonlarından önce olduğunu, çocuğu olduktan sonra ofisten ayrıldığını, daha sonra da Turkcell’in avukatlığını yapmaya başladığını söyledi. HSK üyesi Yazar, baroda kayıtlı adresin hala aynı gözüktüğünü belirtmemiz üzerine de, adres değişikliği için Baro’ya bildirimde bulunmadığını belirtti.


Birgün
Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/