<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: Erdoğan'ın hindistana teklifi "Bu sınır ötesi terörizmdir" denilerek reddedildi

3 Mayıs 2017 Çarşamba

Erdoğan'ın hindistana teklifi "Bu sınır ötesi terörizmdir" denilerek reddedildi

Erdoğan'ın hindistana teklifi "Bu sınır ötesi terörizmdir" denilerek reddedildi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Hindistan ziyareti sırasında yaptığı ‘Keşmir konusunda her iki ülkenin de dostu olan Türkiye’nin, Keşmir’de dökülen kanı durdurmak için Hindistan ve Pakistan arasındaki diyaloğu güçlendirme’ önerisi, konunun iki ülke arasındaki sınır ötesi terörizm olduğu söylenerek reddedildi.
Açıklamanın öncesinde gerçekleştirilen ortak basın toplantısında konuşan Hindistan Başbakanı Modi, “Bütün ülkeler terörist ağları çökertmek için birlikte çalışarak teröristlerin sınırlar arası geçişlerini önlemeli.” dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘ortak bir endişe’ olarak bahsettiği Keşmir konusunda Türkiye’nin teröre karşı verilen savaşta ‘tam destek’ vereceğini söyledi.
Hindistan, Erdoğan’ın önerisini, iki lider arasında gerçekleştirilen ‘hiç bir amaç, niyet ya da gerekçenin terörü geçerli kılamayacağı’ konusunda hemfikir olarak ülkeler arası bağları kuvvetlendirme ve teröre karşı birlikte bir mücadele verme kararının verildiği görüşmede sırasında reddetti.
Erdoğan’ın önerisi, Hindistan’ın Keşmir konusunda Hindistan’ın duruşunun net olduğunu belirten Hindistan Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Gopal Baglay’ın, “Biz terör ve Keşmir konusunda tavrımızı Türk tarafına ilettik. Terör konusunda herhangi bir gerekçe olamayacağını söyledik. Keşmir’de yaşananları terör olarak adlandırıyoruz.” sözleriyle reddildi.
http://www.cumhuriyet.com.tr

Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/