<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: FLAŞ! 'YSK Başkanını böyle tehdit etmişler!'

18 Mayıs 2017 Perşembe

FLAŞ! 'YSK Başkanını böyle tehdit etmişler!'Résultat de recherche d'images pour "FLAŞ! 'YSK Başkanını böyle tehdit etmişler!'"
 FLAŞ! 'YSK Başkanını böyle tehdit etmişler!'
Sabahattin Önkibar, YSK Başkanı Sadi Güven ile ilgili dikkat çeken bir yazı kaleme aldı. Önkibar yazısında, "Anlatılanlara göre Sadi Güven ve bazı YSK üyeleri FETÖ’cülük iddiasıyla meslekten atılma ve tutuklanma tehdidi ile rehin alınıp mühürsüz zarflarla kullanılan oyların kabul edilmesine zorlanmış" ifadelerini kullandı.
Önkibar'ın Aydınlık gazetesindeki yazısının ilgili bölümü şöyle:
Adı: Sadi Güven.
AKP’nin silahşörü Cem Küçük’ün bile FETÖ’cü dediği Yüksek Seçim Kurulu Başkanı.
Anlatılanlara göre Sadi Güven ve bazı YSKüyeleri FETÖ’cülük iddiasıyla meslekten atılma ve tutuklanma tehdidi ile rehin alınıp mühürsüz zarflarla kullanılan oyların kabul edilmesine zorlanmış.
Aslında kurulan bu oyun referandumda hayır çıkması ihtimaline matufmuş!
Net hayır çıksaymış, geçmişteki Güroymak örneğinde olduğu gibi bu mühürsüz seçmen kağıtları sebebiyle referandum iptal edilecekmiş ki bu iddiayı seslendirenlerin içinde milletvekilleri Yusuf Halaçoğlu ile İlhan Cihaner’de var.
Sadi Güven ve diğer YSK üyelerini hedef yapan bir diğer husus mühürsüz seçmen kağıtlarının yine bu referandumda yurt dışı oylar için geçerli sayılmaması ki bu çifte standardın izahı yok.
Kuşkusuz aktardığım Başkent’deki kulis fısıltısıdır ve Sadi Güven’in FETÖ’cülüğü ile tehdit edildiği iddiası soyuttur yani kanıtlanana kadar geçerli değildir; lakin siyasi kulis kabilinde bilinsin istedik.

Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/