<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: Gülen ve Ekmeleddin İhsanoğlu için şaşırtan iddia!

13 Mayıs 2017 Cumartesi

Gülen ve Ekmeleddin İhsanoğlu için şaşırtan iddia!

Gülen ve Ekmeleddin İhsanoğlu için şaşırtan iddia!
Çatı aday Ekmeleddin İhsanoğlu'nun, Fethullah Gülen'i göklere çıkardığı " o büyük insana da buradan saygılar gönderiyorum" dediği ortaya çıktı...

CHP ve MHP'nin Cumhurbaşkanlığı seçimlerindeki "Çatı adayı" Ekmeleddin İhsanoğlu'nun, Fethullah Gülen'den övgü dolu sözlerle bahsettiği ortaya çıktı.
5.si düzenlenen Türkçe Olimpiyatları'nda "İsmail Gaspıralı Türk Dili Ödülü"nü alan Ekmeleddin İhsanoğlu'nun burada yaptığı konuşmada Gülen'den "Bu güzel tabloyu oluşturan binlerce insanı tebrik etmek istiyorum ve bunu dizayn eden o büyük insana da buradan saygılar gönderiyorum". sözleriyle övgüler düzdü.
Türkçe Olimpiyatları'nda "İsmail Gaspıralı Türk Dili Ödülü"nü alanlar arasında Taha Akyol, Mehmet Barlas ve Nazlı Ilıcak gibi isimlerde bulunuyor.
O BÜYÜK İNSANA SAYGILARI GÖNDERİYORUM

Fethullah Gülen'e ait internet sitesinde konuyla ilgili bölüm şöyle yer aldı;
"Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik de, hükümet ve başbakan adına seyircileri selamlarken, 100 ülkenin Türkçe ortak paydasında buluşmasının önemine işaret etti. Çelik, organizasyonun büyüyerek bütün dünyayı içine alacak şekilde coşkuyla devam etmesini diledi. Anadil Türkçe Şarkı ve Şiir yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödül veren Demokrat Parti Genel Başkanı Mehmet Ağar ise, "Dünyanın dört bir tarafından gelmiş pırlanta gibi çocuklar gönül tellerimizi titrettiler." dedi. Ulaştırma Bakanı İsmet Yılmaz da konuşmasında, "72 millete bir nazarla bakmak bizim kültürümüzdür. Aslımız budur, olmamız gereken de budur." diye konuştu. Eski İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu ise, "Bu işin büyük mimarı, büyük insana huzurlarınızda saygılar sunuyorum." diye konuştu. İslam Konferansı Örgütü Genel Sekreteri Ekmeleddin İhsanoğlu da şunları söyledi: "Bu güzel tabloyu oluşturan binlerce insanı tebrik etmek istiyorum ve bunu dizayn eden o büyük insana da buradan saygılar gönderiyorum".


www.internethaber

Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/