<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: Gülmen ve Özakça için kitap okuyan 8 kişi gözaltına alındı

27 Mayıs 2017 Cumartesi

Gülmen ve Özakça için kitap okuyan 8 kişi gözaltına alındı
Gülmen ve Özakça için kitap okuyan 8 kişi gözaltına alındı
HAZİRAN'ın çağrısıyla Altınoluk'ta Gülmen ve Özakça'ya destek için kitap okuma eyleminde 8 kişi gözaltına alındı
Edremit HAZİRAN’in çağrısıyla Altınoluk Meydan’da sessizce kitap okurken jandarmanın müdahalesi sonucunda 8 kişi gözaltına alındı.

Balıkesir’in Altınoluk ilçesinde 26 Mayıs’ta saat 18.00’da ilçe meydanında KHK ile görevlerinden uzaklaştırılan ve açlık grevi esnasında tutuklanan eğitimciler Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’ya destek vermek amacıyla gerçekleştirilen sessiz kitap okuma eylemine jandarma saldırdı. Saldırı sonrasında 8 kişi gözaltına alındı.
Gerçekleştirilen sağlık kontrolü ve ilçe emniyette sorgulamaların tamamlaması sonrasında 8 kişi serbest bırakılırken, Edremit HAZİRAN, yayımladıkları açıklamayla ‘Türkülerimizi söyleyeceğiz, kitaplarımızı okuyacağız!’ mesajını verdi.
Birleşik HAZİRAN Hareketi Edremit ilçe örgütünün yaptığı açıklama şöyle:
“Türkülerimizi yasaklıyorlar, kitaplarımızı yasaklıyorlar, meydanları yasaklıyorlar. Ama başaramayacaklar, biz kazanacağız! Türkülerimizi söyleyeceğiz kitaplarımızı okuyacağız bu meydanlar bizim inadına çıkacağız. ‘Haziran’ca bir ülkeyi mutlaka kazanacağız!”

Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/